fbpx

Zamek jak z bajki. Czy to zdjęcie jest prawdziwe?

Fotograf uchwycił magiczny moment, kiedy spojrzał w górę i uchwycił ośnieżony zamek Stirling spowity mgłą o zachodzie słońca.

Brian Smith wychodził z pracy któregoś popołudnia, kiedy zobaczył historyczny szkocki zamek w takiej odsłonie.

Zamek znajduje się na stromym wzgórzu. Mgła i chmury rozstąpiły się nad budowlą, pokrytą śniegiem. 55-latek zrobił zdjęcie, używając długiej ekspozycji.

Wyglądało to, jak sceneria z Harry’ego Pottera – powiedział wykładowca college’u, który stwierdził, że przez cały dzień było dość mgliście.

Zamek Stirling jest jednym z największych i najważniejszych zamków w Szkocji. Starożytny kompleks znajdujący się w Stirling osadzony jest na szczycie Castle Hill, masywnej skały wulkanicznej otoczonej z trzech stron stromymi klifami. Z tak silną pozycją obronną stał się strategicznym punktem w regionie.

Budowla stała się królewską rezydencją i potężną twierdzą podczas wojen domowych o niepodległość,  a także podczas walk między Szkocją a Anglią, kiedy to zamek zmieniał właścicieli osiem razy w ciągu 50 lat.

Nowe zdjęcie jest tak niewiarygodne, że wiele osób podawało w wątpliwość jego autentyczność i podejrzewało, że  zostało wygenerowane komputerowo. Pan  Smith przez skromność nie dyskutował 😉

 

 

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach

Dodaj komentarz