fbpx

31 osób ocalonych! Rybak okrzyknięty bohaterem

Skiper trawlera do połowów morskich został okrzyknięty bohaterem, kiedy zainicjował udaną akcję ratunkową na kanale La Manche, między Francją i Wielką Brytanią.

Jego czujność i umiejętności marynarskie uratowały tej nocy przed zamarznięciem w lodowatej wodzie 31 mężczyzn i 4 dzieci. Ponton wypełniony uchodźcami próbującymi przepłynąć zimą przez Kanał Angielski rozpadł się…

Na początku grudnia nad kanałem La Manche zapanowała zimowa aura, która obniżyła temperaturę wody do nieco powyżej zera. Około 4 rano Ben Squires, właściciel Oceanian Drifter Fishing, otrzymał telefon od kapitana jednej z jego łodzi, Arcturus.

Osoba z grupy uchodźców próbujących się przedostać do Wielkiej Brytanii w wątpliwej jakości nadmuchiwanym pontonie  zdołała  wykonać telefon alarmowy do organizacji charytatywnej z prośbą o pomoc. Kapitan Arcturusa  był wystarczająco blisko, aby przybyć na ratunek

Kiedy zlokalizował to miejsce, zobaczył, że wszyscy byli w wodzie na mrozie, spanikowani i niezwykle przerażeni. Ich łódź się rozpadła, a dno pontonu po prostu zniknęło!. – powiedział Squires w rozmowie z Plymouth Herald.

Niestety, nie wszystkich udało się uratować, ale jestem szczęśliwy i dumny z mojej załogi, że ocaliła 31 istot ludzkich i zapewniła im opiekę. Zanim jednostka dotarła do portu w Dover (Anglia – przyp.tłumacza) wszyscy uratowani otrzymali gorący prysznic, ciepłe ubrania i jedzenie.

Większość z 43 osób na pokładzie pontonu stanowili mężczyźni, ale uratowano także 4 dzieci. Jednostka Arcturus zrobiła wszystko, co możliwe, a następnie do akcji włączyła się francuska i brytyjska straż przybrzeżna, marynarka i policja, które udzieliły niezbędnego wsparcia.

Jest naprawdę profesjonalnym skiperem; zachował spokój… i jego doświadczenie wyraźnie przyniosło efekty – powiedział Squires. –Niesamowite jest to, że znalazł się tuż obok tonącej łodzi i zdołał odpowiednio podejść do niej i bezpiecznie wciągnąć na pokład 31 osób.

Tysiące migrantów każdego roku próbuje przekroczyć kanał w niezdatnych do żeglugi jednostkach.

 

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

 

 

Dodaj komentarz