fbpx

Znajdź 12 różnic. Trudniejsze niż sądzisz!

Codzienne ćwiczenie mózgu jest tak samo ważne jak trening na siłowni czy szybki spacer. Jak przekonują neurobiolodzy – Aysha i Dean Sherzai – rozwiązywanie łamigłówek, krzyżówki czy zadania wymagające skupienia uwagi mogą zapobiec pojawieniu się demencji i innych chorób neurodegeneracyjnych.

 

Badacze zajmujący się zdrowiem mózgu przekonują, że wystarczy poświęcić zaledwie kilka minut dziennie na ćwiczenie „szarych komórek” aby obniżyć ryzyko zapadnięcia na choroby neurodegeneracyjne, w tym chorobę Alzheimera. Medytacja, rozwiązywanie zadań matematycznych czy nauka języków obcych – to tylko niektóre przykłady ćwiczeń, które uwielbia ludzki mózg. Zadania o średniej i wysokiej trudności wykonywane regularnie pomagają zbudować nowe szlaki neuronowe i utrzymać szare komórki w dobrej kondycji. Jeśli chcesz się przekonać w jakim stanie są twoje – wykonaj poniższe ćwiczenie na spostrzegawczość. Wydaje się proste? Tylko na pierwszy rzut oka. Jego trudność pogłębia się w miarę upływu czasu.

Przyjrzyj się dokładnie dwóm (na pozór identycznym) obrazkom i spróbuj znaleźć 12 różnic między nimi. To nie takie proste! Dobra wiadomość jest taka, że czas nie gra tu roli. Spędź tyle czasu ile potrzebujesz, wytęż wzrok i znajdź 12 drobnych szczegółów, sprytnie ukrytych w kolorowym rysunku.

Udało ci się znaleźć wszystkie? Gratulacje! Twój mózg jest w doskonałej kondycji. Znalazłeś mniej niż 9? Czas poprawić swoją spostrzegawczość i przeznaczyć kilka minut dziennie na wykonywanie zadań, które zaangażują do pracy zarówno prawą i lewą półkulę mózgową. Powodzenia!

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródło: medonet.pl

One thought on “Znajdź 12 różnic. Trudniejsze niż sądzisz!

Dodaj komentarz