fbpx

Transformacja bezdomnego psa w Super Psa !

Rufus, Owczarek Niemiecki, który został znaleziony i przygarnięty z ulicy potrafi czytać i dzwonić do drzwi kiedy skończy zabawę na dworze!

Większość psich właścicieli może być dumnych ze swoich pupili gdy wykonają „siad” na komendę. Jednak Sharon Rogers ze Swindon w hrabstwie Wiltshire w Anglii naprawdę ma się czym pochwalić. Swojego byłego bezpańskiego psa nauczyła „czytać” instrukcje z przygotowanych przez nią do tego celu plansz. Pupil rozpoznaje napisy na planszach, a także reaguje na nie w zależności od polecenia. Pies reaguje m.in. na zapisane komendy „siad”, „chodź”, „stój”.

Według pani Rogers jej pies zawsze wykazywał chęć do nauki komend i nowych zabaw, ponieważ jest typem nieznoszącym nudy.

Rufus został uratowany 6 lat temu jeszcze jako szczeniak. Szwendał się po ulicach Cambridge, na szczęście został zauważony przez Sharon i uratowany. Gdy pani Rogers zauważyła, że pies szybko się uczy, postanowiła wyszkolić swojego pupila w innowacyjny sposób. Inspiracją do tego był obejrzany przez nią film dokumentalny o tym, iż istnieje możliwość nauki psa odczytywania znaków.

Towarzyszka psa mówi, że szkolenie psa nie trwało zbyt długo. Było to zaledwie kilka miesięcy dobrej zabawy, gdyż Rufusowi sprawiało to wielką przyjemność. Szczególnie gdy był nagradzany przysmakami J. Należy dodać iż Owczarki Niemieckie mają niezwykle wysoki iloraz inteligencji, co z resztą wykorzystywane jest do szkoleń policyjnych.

Pani Rogers zaznacza, iż oprócz niezwykłych umiejętności jej pies lubi normalne psie rozrywki typu gonienie wiewiórek, a także „nadzorowanie” podwórka przez okno w swoim ulubionym fotelu.

Ma też niezwykle piękny charakter, co widać w uwielbieniu do dzieci i ekscytacji w poznawaniu nowych ludzi.

Źródło: dailymail.co.uk

Tłumaczenie: Adrianna Duda

Dodaj komentarz