fbpx

9-latek chce podarować dzieciom książki pod choinkę. Mama, Polka, trzyma kciuki za akcję syna

Bożonarodzeniowa Książka Kacpra – to niezwykła akcja 9-letniego Kaspra Brummera z Rucphen w Holandii. Chłopiec z autyzmem doszedł do wniosku, że Boże Narodzenie to nie tylko oczekiwanie na prezenty, ale przede wszystkim czas, by zrobić coś dla innych. Więc wziął sprawy w swoje ręce! Kaspra wspiera mama – Ania; Polka.

Kasper chce pomóc dzieciom, które mieszkają w jego sąsiedztwie: Rucphen , Roosendaal i Bergen op Zoom .

Chłopca zasmuciło to, że w Holandii jest wiele dzieci, które nie zawsze mają nawet co zjeść, a na prezenty na Boże Narodzenie z pewnością nie mogą liczyć. Dlatego właśnie on chce być ich „Świętym Mikołajem”. Jaki prezent ucieszy dzieci w różnym wieku? Oczywiście książka! Choć Kasper sam ma kłopoty z czytaniem, to uwielbia książki.

– Czytając książki można rozwijać wyobraźnię i nauczyć się wielu rzeczy. Książki można zabrać ze sobą wszędzie, schować pod poduszką i w plecaku – mówi młody inicjator tej szlachetnej akcji.

Kasper zbiera pieniądze na zakup książek, które następnie przekaże do Banku Żywności. Stamtąd trafią do dzieci, jeszcze przed świętami.

W całej tej historii, jest również polski akcent. Akcji Kaspra mocno kibicuje jego mama – Ania, która jest Polką.

Nie zostało już wiele czasu, by wesprzeć akcję Kaspra. Możecie to zrobić tutaj.

 

 

Źródło: http://wholandii.com/2013/12/11/9-latek-chce-podarowac-dzieciom-ksiazki-pod-choinke-mama-polka-trzyma-kciuki-za-akcje-syna/

Dodaj komentarz