fbpx

Yao Ming- była gwiazda NBA wspiera zagrożone zwierzęta w Afryce

Yao Ming z osieroconym słoniem Kinango z sierocińca Daphne Sheldrick

Yao Ming pochodzi z Chin. Mężczyzna jest niesamowicie wysoki, mierzy 7 stóp i 6 cali.

Yao chroni malejącą populację nosorożców i słoni. Mężczyzna dzięki swojej sławie i wielkiemu sercu zniechęca ludzi z Chin i z innych części świata do kupowania kości słoniowej i rogów nosorożca.Największym wysiłkiem jest ochrona tych pięknych zwierząt przed kłusownictwem.Yao Ming próbuje wpłynąć na zmniejszenie zainteresowania kością słoniową i rogami nosorożca w świecie.

Według Laury Walubengo z kenijskiego radia Capital FM- Chiny są sztandarowym miejscem na świecie gdzie zdobywa się kość słoniową i rogi nosorożców. Przewiduje się, że w ciągu następnych 10-15 lat liczba dodatkowych konsumentów wzrośnie o 250 mln.

Populacje zwierząt maleją. Na świecie jest zaledwie 400,000 słoni i tylko siedem białych nosorożców. Za średniego rozmiaru róg nosorożca kłusownik zarabia około $250,000. Przez to wydaje się, że nie ma nadziei na ochronę tego gatunku. Na szczęście Yao Ming pomaga działaczom na rzecz ochrony przyrody zwrócić uwagę całego świata na ten trudny problem. Skupienie uwagi na tych zagadnieniach jest konieczne w jego ojczystych Chinach i Yao Ming o tym wie. To dlatego Yao Ming oprócz udzielanych wywiadów tworzy również filmowy materiał dokumentalny!

Dzięki tym niesamowitym obrazom, nie mamy wątpliwości, że jego dokumenty odniosą światowy sukces! Kolejnym krokiem Yao Minga jest założenie bloga o jego podróżach w Afryce: http://yaomingblog.com/

W tym blogu mężczyzna żartuje: To ogromne i potężne zwierzęta. Kiedy jedno z nich mnie popychało przypomniało mi się jak dużo siły musiałem użyć żeby odepchnąć Shaquille O’Neal’a.

Działalność Yao Minga z pewnością pomoże ochronić te piękne zwierzęta.

Dziękujemy Ci Yao Ming!

 

 

Źródło: http://www.goodworldnews.org/index.php/sports/item/280-former-nba-star-yao-ming-advocates-for-enangered-animals-in-africa

Dodaj komentarz