fbpx

Nietypowe ogłoszenie o pracę w Urzędzie Miasta. Musisz mieć “jaja”

Na profilu Urzedu Miasta w Kobyłce pojawiło się nietypowe ogłoszenie o pracę, na stanowisko kierownika w Wydziale Infrastruktury. Burmistrz szczerze do bólu opisała wymagane predyspozycje oraz ewentualne mankamenty, z którymi przyszły pracownik musiałby się mierzyć.

Burmistrz Kobyłki (woj. mazowieckie) zamieściła w mediach społecznościowych nietypowe ogłoszenie o pracę. Poszukiwana jest osoba na stanowisko kierownika w Wydziale Infrastruktury.

Stanowisko zwolniło się, ponieważ “obecny kierownik odchodzi do spokojniejszej, mniej stresującej pracy”.

“Wymarzona praca”

Oprócz opisanych predyspozycji kandydat musi spełniać jeszcze jeden istotny warunek — musi mieć “jaja”.

“Jeśli nie boisz się wyzwań, telefonów z informacjami ‘że jesteś złodziejem, idiotą i ku…ą’. Masz tzw. ‘jaja’ – to jest wymarzona praca dla ciebie” —- napisała burmistrz Kobyłki.

Jak dodała. osoba ubiegająca się o pracę w urzędzie powinna wiedzieć, że “budżet miasta to ograniczone środki na łatanie dziur i równanie dróg”. Musi również umieć “wytłumaczyć to ludziom w sposób przystępny i kulturalny”.

Edyta Zbieć podkreśliła, że osoba pracująca na tym stanowisku podlega bezpośrednio burmistrzowi. “Spotykamy się często, żeby przegadać i ustalić wszystkie sprawy wydziału. Jestem osobą konkretną, rzeczową i wymagającą, tego też wymagam od współpracowników” – podkreśliła.

Zapewniła również, że przyszły pracownik może liczyć na zadowalające warunki finansowe. “Jeśli lubisz pieniądze, które podobno szczęścia nie dają, ale pozwalają godnie żyć, to musisz wiedzieć że nie mam węża w kieszeni i dobrze zapłacę za twoją uczciwą pracę” – wyjaśniła.

Zaznaczyła również, że o stanowisko mogą się ubiegać zarówno kobiety jak i mężczyźni. “Płeć nie ma znaczenia” – napisała.

Pozostałe wymagania

Burmistrz zamieściła również odnośnik do bardziej oficjalnej oferty pracy. Z niej dowiadujemy się m.in. że kandydat na to stanowisko musi mieć polskie obywatelstwo, wyższe wykształcenie, minimum pięcioletni staż pracy i nieposzlakowaną opinię.

Wymagana jest również znajomość ustaw dotyczących prawa budowlanego, samorządu gminnego, dróg publicznych oraz prawa wodnego i energetycznego.

Mile widziane będzie również doświadczenie na stanowisku kierownika w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, sprawne tworzenie pism urzędowych, dobra organizacja pracy, umiejętność pracy zespołowej, umiejętność obsługi co najmniej jednego serwisu prawniczego, umiejętność interpretowania przepisów prawa i ich wykorzystanie w praktyce oraz prawo jazdy kat. B.

Dodaj komentarz