fbpx

100-letni lekarz nadal aktywny zawodowo zdradza, czego nie lubi mózg

Dr Howard Tucker to rekordzista wśród praktykujących lekarzy na świecie, z ponad 70-letnim stażem w dziedzinie medycyny. Jako doświadczony neurolog, stosuje pięć kluczowych zasad, które pomagają utrzymać zarówno ciało, jak i umysł w doskonałym stanie.
Najstarszy lekarz na świecie

Dr Howard Tucker, amerykański neurolog z siedemdziesięcioletnim doświadczeniem, nie myśli o emeryturze ani spowolnieniu tempa życia. Mimo swojego wieku Tucker pozostaje w doskonałej kondycji. Choć nie prowadzi już praktyki lekarskiej, nadal przekazuje swoją wiedzę młodszemu pokoleniu medyków.

Dr Howard Tucker, neurolog, rozpoczął swoją praktykę lekarską w 1947 roku, co zaowocowało wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa jako najdłużej praktykujący lekarz na świecie.

Również żona dr Howarda Tuckera utrzymuje się w doskonałej formie i aktywności zawodowej, będąc 89-letnią praktykującą psychiatrą.

A jakie są sekrety długowieczności według tego doświadczonego neurologa? Okazuje się, że kluczem do zachowania zdrowia przez wiele lat są proste zasady, które warto wprowadzić do swojego życia.

Jakich zasad przestrzega stuletni lekarz?

Utrzymywanie formy fizycznej: Dr Tucker nie pozwala sobie na brak aktywności fizycznej. Regularnie ćwiczy na bieżni w domu, ale także ceni sobie spacery na świeżym powietrzu. W młodości angażował się w różne dyscypliny sportowe, takie jak narciarstwo czy pływanie.

Zrównoważona dieta bez rygorystycznych ograniczeń: Dr Tucker nie stosuje żadnej specjalnej diety, ale dba o to, aby jego posiłki były bogate w warzywa. Szczególną uwagę zwraca na zielone warzywa, takie jak brokuły czy brukselka.

Unikanie szkodliwych dla mózgu nawyków: Neurolog podkreśla, że palenie jest szkodliwe dla mózgu, prowadząc między innymi do chorób sercowo-naczyniowych. Sam porzucił ten nałóg we wczesnych latach życia i nie wrócił już do papierosów.

Pielęgnowanie bystrości umysłu: Stuletni lekarz dba o utrzymanie ostrości intelektu, ucząc młodych lekarzy oraz pracując jako biegły sądowy. Podczas pandemii udzielał konsultacji pacjentom kilka razy w tygodniu. Uważa, że brak aktywności umysłowej wpływa negatywnie na funkcje poznawcze, dlatego nie zamierza przechodzić na emeryturę.

Przekazywanie wiedzy

Dr Tucker pragnie, by zdobyta przez lata wiedza nie poszła na marne. Dlatego z entuzjazmem dzieli się swoim doświadczeniem i odkryciami z młodszym pokoleniem lekarzy, przekazując wartościowe informacje i umiejętności.

 

Dodaj komentarz