fbpx

Wandal-romantyk zatrzymany przez policję

Funkcjonariusze policji ze Szczecinka (województwo zachodniopomorskie) zatrzymali mężczyznę, który… malował serca. Kłopot polegał na tym, że wybierał na to mur budynków. Mężczyzna, który łączył wandalizm z romantyzmem, teraz stanie przed sądem za swoje wybryki.

Kilka dni temu, podczas służby nocnej, funkcjonariusze policji ze Szczecinka dostrzegli mężczyznę, który sprayem malował czarne serce na ścianie jednego z budynków.

Malowanie serc na murach nie uchroniło go przed aresztowaniem

Gdy mężczyzna ujrzał nadjeżdżający radiowóz, natychmiast wyrzucił puszkę z farbą i próbował uciekać. Jednakże został szybko przechwycony i zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało, zatrzymany 45-latek w momencie zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze podejrzewają, że mężczyzna może być autorem innych rysunków przedstawiających serca w różnorodnych barwach, które ostatnio zaczęły pojawiać się na jednej z ulic miasta.

W sprawie prowadzone jest śledztwo. 45-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

— Zgodnie z art 63a §1 Kodeksu wykroczeń kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo karze grzywny — przekazała st. asp. Anna Matys z KPP w Szczecinku.

Dodaj komentarz