fbpx

Polskie siatkarki z brązowym medalem Ligi Narodów

Reprezentacja Polski siatkarek zapisała kolejną wspaniałą kartę w historii polskiego sportu. Po niezwykle zaciętym i pełnym dramatyzmu spotkaniu nasze zawodniczki pokonały po tie-breaku mistrzynie olimpijskie z USA, zdobywając brązowy medal Ligi Narodów. Jest to pierwszy medal zdobyty przez polskie siatkarki w tej prestiżowej imprezie, a także pierwszy medal na światowym turnieju od 55 lat.

Po porażce z Chinkami w półfinale, zawodniczki Stefano Lavariniego musiały zmierzyć się z Amerykankami w walce o trzecie miejsce. Pomimo wcześniejszej porażki z mistrzyniami olimpijskimi, Polki nie dały za wygraną i w odpowiedzi pokonały rywalki 3:2, zaskakując zarówno kibiców, jak i same przeciwniczki.

Mecz rozpoczął się pełnym nerwów pierwszym setem. Na początku przewaga była po stronie Amerykanek, które prowadziły 9:5. Polki jednak nie poddały się, nawiązały walkę i doprowadziły do remisu 12:12. Następnie, pod wpływem serii szóstki punktów zdobytych przez Martynę Łukasik, Polki objęły prowadzenie 18:13. Pierwszy set zakończył się atakiem Olivii Różański i zwycięstwem Polki 25:15.

Drugi set przyniósł zaskakującą zmianę. Amerykański trener Karch Kiraly wymienił całą szóstkę zawodniczek, co przyniosło natychmiastowe efekty. Amerykanki odzyskały inicjatywę, a Polki traciły grunt pod nogami. Tę partię wygrały Amerykanki do 16.

Trzeci set znów przyniósł zmianę w układzie sił. Po fantastycznej serii Magdaleny Stysiak, Polki odzyskały prowadzenie i ostatecznie wygrały trzecią partię 25:19.

Czwarty set był prawdziwą huśtawką nastrojów. Polki miały początkowe problemy, ale ostatecznie doprowadziły do remisu 9:9. Niestety, później traciły aż cztery punkty z rzędu, a przewaga rywalek rosła. Ostatecznie, ten set wygrały Amerykanki do 18, co oznaczało, że o zwycięstwie zadecyduje tie-break.

Decydujący set był momentem prawdziwego triumfu dla Polek. Początkowo prowadzenie zdobyły nasze zawodniczki, jednakże Amerykanki stopniowo doganiały przeciwniczki. Ostatecznie, po dramatycznym tie-breaku zakończonym wygraną 17:15, to Polki cieszyły się ze zdobycia brązowego medalu Ligi Narodów.

To wspaniały sukces polskiej drużyny, który zasługuje na największe uznanie. Dziewczyny pokazały nie tylko umiejętności sportowe, ale także charakter i determinację, dzięki którym udało im się osiągnąć historyczny sukces. Wielkie gratulacje dla drużyny Stefano Lavariniego!