fbpx

Pies został bohaterem. Ostrzegł właścicielkę przed zabójcą

Pewien mężczyzna zdecydował się na drastyczny krok wobec swojej byłej żony. Wynajął płatnego mordercę, by dokonał na niej zamachu — informuje BBC. Wykonawca miał wstrzyknąć kobiecie śmiertelną dawkę heroiny, aby cała sytuacja wyglądała jak tragiczny wypadek związany z przedawkowaniem narkotyków. Zleceniodawca zadbał o to, by zamachowiec był dokładnie poinformowany, jak postępować w przypadku ewentualnego oporu ze strony ofiary.

Były partner pani Devonshire, Mukhtar Lail, zaproponował Jonesowi 15 000 funtów za zabójstwo kobiety poprzez wstrzyknięcie jej heroiny. Jednak zbrodnia nie doszła do skutku, a to za sprawą psa kobiety – Księżniczki, rasy Staffordshire Bull Terrier. Kiedy pies zorientował się, że w sypialni pojawia się obca osoba, natychmiast zareagował, warcząc i alarmując swoją właścicielkę.

Przyczyną takiego postępowania byłego męża miał być publiczny incydent z 2021 roku, w którym kobieta go poniżyła. Nie zadowolony z fiaska swojego planu, próbował dalej manipulować i wpływać na swoją byłą żonę. Najpierw wysłał do niej dwóch mężczyzn pod pretekstem przeprowadzenia testu na COVID-19. Później usiłował ją przekupić, jednak i to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

W końcu sprawiedliwość zwyciężyła. Mężczyzna, który miał dokonać zamachu, został skazany na osiem lat więzienia. Natomiast był mąż został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: bbc.com

Dodaj komentarz