fbpx

21-latek znalazł portfel i zaniósł go na policję, w środku było 11 tysięcy złotych

W małym mieście Wieruszów położonym w województwie łódzkim 21-letni mieszkaniec udowodnił, że uczciwość wciąż jest cenioną wartością. Młody człowiek znalazł na ulicy portfel zawierający 11 tysięcy złotych oraz dokumenty. Zamiast zatrzymać znalezisko, postanowił oddać je na policję.

Młody mężczyzna spacerujący w okolicach sklepu przy ulicy Podzamcze dostrzegł na chodniku zgubiony portfel. Wiele osób mogłoby zdecydować się na zatrzymanie zguby dla siebie. Jednak 21-latek nie zawahał się ani chwili i postanowił przekazać znalezisko właściwym służbom.

Okazało się, że portfel nie był pusty – zawierał pokaźną sumę 11 tysięcy złotych oraz różne dokumenty. 21-latek zdecydował się na przekazanie go do wieruszowskiej komendy policji. Funkcjonariusze odnaleźli właściciela portfela, przekazując mu zgubione mienie.

Reakcja właściciela była zrozumiała – czysta radość i ulga z odzyskania tak dużej sumy pieniędzy oraz niezbędnych dokumentów. Asp. Piotr Semicki, oficer pasowy wieruszowskiej policji, potwierdził w komunikacie, że mężczyzna był niezmiernie wdzięczny.

Policja podkreśliła, że takie postępowanie 21-latka jest godne naśladowania. Jest to ważne przypomnienie dla wszystkich obywateli o tym, jak ważne jest postępowanie zgodnie z prawem i etyką. Jak podkreślała policja, znaleziony przedmiot, zwłaszcza taki wartościowy, należy zwrócić właścicielowi lub zgłosić służbom. W przeciwnym razie można odpowiadać za przywłaszczenie cudzej rzeczy, a kary mogą być surowe, dochodząc nawet do trzech lat więzienia.

Zachowanie młodego mieszkańca Wieruszowa pokazuje, że uczciwość i postawa obywatelska są wartościami, które wciąż są żywe w sercach Polaków. To również przypomnienie dla nas wszystkich, że małe, odpowiedzialne decyzje mogą robić wielką różnicę w życiu innych osób.

Źródło: wieruszow.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz