fbpx

Polska Stacja Polarna Hornsund na Spitsbergenie rekrutuje uczestników kolejnej wyprawy

Polska Stacja Polarna Hornsund, położona na Spitsbergenie, ogłasza nabór do 47. Wyprawy Polarnej. Oprócz specjalistów naukowych poszukiwane są także osoby na stanowiska kucharza, asystenta kucharza, informatyka oraz hydraulika.

Organizacja zaprasza do aplikowania na dwa rodzaje wypraw: całoroczną i letnią. Wśród potrzebnych specjalistów znajdują się meteorolodzy, hydrochemicy, geofizycy, informatycy, mechanicy, oceanografowie, pracownicy techniczni, a także kucharz i jego asystent.

Organizatorzy podkreślają, że istotne są nie tylko kwalifikacje zawodowe i doświadczenie, ale również zdolność do pracy zespołowej oraz dodatkowe umiejętności, kursy czy pasje. Przed wyprawą uczestnicy przejdą serię szkoleń, w tym trening górski w Tatrach, przygotowujący do pracy w warunkach zimowych.

Podkreślono również, że uczestnicy wyprawy otrzymają profesjonalne wyposażenie, odzież terenową i roboczą, sprzęt turystyczny oraz dostęp do siłowni i biblioteki stacji. Organizatorzy zapewniają również, że stacja jest dobrze wyposażona w sprzęt kulinarny i magazyny, co umożliwi realizację wyzwań kuchennych i cukierniczych.

Stacja zapewnia również świetne połączenie komunikacyjne z resztą świata, umożliwiając uczestnikom wyprawy kontakt z rodziną i przyjaciółmi poprzez Internet oraz telefon stacjonarny.

Szczegółowe informacje na temat wypraw i procesu rekrutacji dostępne są na stronie Polskiej Stacji Polarnej Hornsund oraz w jej mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz