fbpx

Polska zawodniczka z cukrzycą ukończyła podwójnego Ironmana

Maja Makowska, znana jako Sugar Woman, to osoba, która wciąż przekracza granice wytrzymałości. Chorując od 23 lat na cukrzycę typu pierwszego, Maja pokazała, że nawet z tak poważną dolegliwością można osiągnąć nadzwyczajne rzeczy. Jest trzykrotną uczestniczką Ironman, wicemistrzynią Polski na dystansie 1/2 Ironman, a także prawdopodobnie pierwszym diabetykiem na świecie, który ukończył Double Ironmana.

Cukrzyca to globalny problem, dotykający około 422 milionów ludzi. Cukrzyca typu pierwszego, która najczęściej dotyka młodych, stanowi około 10% wszystkich przypadków. Maja, zdiagnozowana w wieku ośmiu lat, przeszła przez szereg trudności, ucząc się żyć z tą chorobą.

Życie z Cukrzycą

Maja dzieli się swoimi doświadczeniami, opowiadając o pierwszym zderzeniu z chorobą w szkole, konieczności ścisłego planowania posiłków, i wsparciu, jakiego doświadczała ze strony rówieśników. Porusza również temat trudności emocjonalnych, w tym zaburzeń odżywiania, które często towarzyszą diabetykom.

Sugar Woman omawia, jak zarządzała swoją dietą, stosując wysokobiałkowe i niskowęglowodanowe posiłki. Podkreśla, że chociaż kontrola poziomu cukru jest łatwiejsza przy mniejszej ilości węglowodanów, nie oznacza to, że są one całkowicie zabronione dla diabetyków.

Ironman jako terapia

Maja znalazła w sporcie swoją pasję i formę terapii. Opowiada o swoim podejściu do treningów, przygotowaniach do Double Ironman i roli, jaką jej zespół odgrywał w tych wyzwaniach. Podkreśla, jak ważne jest wsparcie i zrozumienie zarówno od trenera, jak i bliskich.

Przesłanie i plany na przyszłość

Sugar Woman planuje organizację kursów pływania dla diabetyków. Jej historia jest świadectwem siły, wytrwałości i determinacji. Przekazuje ważne przesłanie: cukrzyca nie musi być przeszkodą w realizacji marzeń.

Maja Makowska, jako Sugar Woman, stanowi inspirację nie tylko dla osób z cukrzycą, ale dla każdego, kto stoi przed trudnościami. Jej historia to przypomnienie, że z odpowiednim nastawieniem, wsparciem i determinacją, można osiągnąć rzeczy, które wydają się niemożliwe.

Dodaj komentarz