fbpx

Prawdziwie „Trzeźwy Poranek” – 1700 kontroli – 0 pijanych kierowców. Brawo!

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważny problem na naszych drogach. Dlatego nawiązując do tego, chcemy podkreślić, że nie tylko konsekwencje prawne jazdy po alkoholu są problematyczne. Naprawdę poważne kłopoty zaczynają się dopiero wtedy, gdy dochodzi do tragedii. Dlatego strzelecka policja regularnie przeprowadza akcje „Trzeźwy poranek”, mające na celu kontrolowanie trzeźwości kierowców. Dzisiaj, od wczesnych godzin porannych, policjanci przeprowadzili blisko 1700 badań stanu trzeźwości. Wszyscy przebadani kierowcy okazali się odpowiedzialni. Nikt z nich nie wsiadł za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Chcielibyśmy pogratulować i podziękować wszystkim odpowiedzialnym kierowcom!

Dzisiejsza akcja „Trzeźwy poranek” została zorganizowana przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich, we współpracy z komendami powiatowymi z Kędzierzyna-Koźla oraz Nysy. Od godziny 5.00 rano, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców na drodze krajowej nr 94 oraz w Strzelcach Opolskich. W sumie przebadano blisko 1700 kierujących pojazdami. Jak się okazało, żaden z nich nie był pod wpływem alkoholu.

Celem akcji „Trzeźwy poranek” oraz regularnych kontroli trzeźwości przez strzelecką policję jest przede wszystkim edukacja kierowców na temat niebezpieczeństw związanych z jazdą pod wpływem alkoholu, oraz eliminacja nietrzeźwych kierowców z ruchu drogowego. To ma przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków drogowych i zwiększenia ogólnego bezpieczeństwa na drogach.

Te działania mają na celu kształcenie właściwych postaw i zachowań wśród kierowców oraz zwiększenie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Warto zaznaczyć, że działania profilaktyczne przeciwko pijanym kierowcom cieszą się rosnącym zainteresowaniem i aprobatą społeczeństwa. To z pewnością wpływa na podniesienie poziomu świadomości lokalnej społeczności na temat negatywnych skutków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Źródło: strzelce-opolskie.policja.gov.pl

Dodaj komentarz