fbpx

Akcja krakowskiego schroniska dla zwierząt zakończona ogromnym sukcesem!

Każdego roku nadchodząca zima przynosi kolejne wyzwania dla schronisk dla bezdomnych zwierząt. W tym roku Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie podjęło heroiczny wysiłek, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim podopiecznym w obliczu zbliżających się mrozów.

Akcja tymczasowej adopcji psów, zorganizowana przez schronisko, spotkała się z niesamowitym odzewem społecznym. Placówka zwróciła się o pomoc do lokalnej społeczności, apelując o tymczasowe przygarnięcie psów w obliczu zbliżających się mrozów. W sobotę i niedzielę, łącznie 123 psy znalazły nowe, tymczasowe domy.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie działa pod patronatem Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, a cała akcja została promowana przez posła Łukasza Litewkę. Długie kolejki osób chętnych do adopcji psów świadczą o wielkim zaangażowaniu społecznym i empatii wobec zwierząt potrzebujących pomocy.

Joanna Repel, rzeczniczka Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, wyjaśniła, dlaczego schronisko zdecydowało się na organizację tej akcji. „Nasza akcja co roku jest podyktowana zapowiedziami bardzo niskiej temperatury. Przy obecnej liczbie zwierząt nie jesteśmy w stanie zapewnić miejsca wszystkim pieskom w środku budynku” – mówiła Repel.

Selekcjonowanie zwierząt jest niezwykle ważne, aby zapewnić każdemu psu jak najlepsze warunki. Schronisko stara się wydawać te psiaki, które są łagodne i mają szansę na znalezienie stałego domu. Dzięki temu można zrobić miejsce dla trudniejszych przypadków, które mogą być agresywne lub nie akceptować innych zwierząt.

W niedzielnym wpisie na Facebooku Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ogłosiło, że akcja została zakończona sukcesem, ponieważ wszystkie psy, które powinny zostać przeniesione do wewnątrz, znalazły tymczasowe domy i będą teraz bezpieczne w cieple.

Ta akcja jest nie tylko pięknym przykładem solidarności społecznej, ale także przypomina nam, jak wiele dobrego można zrobić dla zwierząt potrzebujących pomocy. Mamy nadzieję, że te psy znajdą miłe i stałe domy, gdzie będą mogły cieszyć się ciepłem, miłością i troską swoich opiekunów.

Dodaj komentarz