fbpx

14-letnia Iga Kaczmarek triumfowała na zawodach narciarskich Alpe Cimbra FIS Children

W ostatni weekend 14-letnia Iga Kaczmarek zachwyciła swoim niezwykłym występem, zdobywając zwycięstwo w slalomie oraz zajmując drugie miejsce w slalomie gigancie podczas zawodów Alpe Cimbra FIS Children Cup w Folgarii, we Włoszech. Tym samym, młoda zawodniczka poszła w ślady swojego ojca, Piotra Kaczmarka, który w przeszłości również święcił triumfy na tym samym torze.

Wspaniały występ Igi Kaczmarek

Iga Kaczmarek po raz pierwszy zaprezentowała swoje zdolności narciarskie na międzynarodowej arenie podczas zawodów w Rickach w Czechach, zdobywając tam złoto i srebro. Jednakże to w Alpe Cimbra FIS Children Cup w Folgarii, Iga pokazała swój prawdziwy kunszt.

W konkurencji slalom gigant Iga zdobyła srebrny medal, by następnego dnia w slalomie zdominować rywalizację, zdobywając złoto. Startując z dalekiej pozycji startowej, numer 43,  zdołała zwyciężyć z imponującą przewagą 1,67 sekundy.

Powtórzyła sukcesy swojego taty

Zawody w Folgarii, nieoficjalnie traktowane jako światowe mistrzostwa dla dzieci w narciarstwie alpejskim, przyniosły naszemu krajowi łącznie pięć medali. W edycji tego roku wzięło udział prawie 400 zawodników z 43 krajów, a polska reprezentacja uplasowała się na 6. miejscu w klasyfikacji punktowej.

Piotr Kaczmarek, ojciec Igi, w przeszłości również odnosił sukcesy w Folgarii, zdobywając dwa razy pierwsze miejsce i raz drugie. Jego osiągnięcia stanowią inspirację dla młodej Igi, która nie tylko podąża ścieżką swojego ojca, ale również własnymi sukcesami wpisuje nowe rozdziały w historię polskiego narciarstwa alpejskiego.

Dodaj komentarz