fbpx

Naukowcy odkryli eliksir młodości, zwalcza większość znanych nam objawów starzenia

4

Wszystko wskazuje na to, że naukowcy z Washington University w St. Louis odkryli preparat, który śmiało określić możemy eliksirem młodości. Wiekowe myszy, które zostały nim potraktowane, zaczynały zachowywać się jak dużo młodsze osobniki.

Stworzenia mitycznego eliksiru młodości okazało się w praktyce mało skomplikowane. Naukowcy opracowali preparat, w skład którego wchodzi awokado, brokuły i ogórki. Jego działanie jest jednak zaskakujące.

– Pokazaliśmy, jak spowolnić fizjologiczną degenerację organizmu myszy. Metabolizm i witalność starszych osobników jest na poziomie ich młodszych kolegów – chwali się Professor Shin-ichiro Imai z Uniwersytetu z St. Louis.

Naukowcy dodawali preparat zwany NMN do zbiorników z wodą. Po pewnym czasie okazało się, że korzystające z nich myszy stały się aktywniejsze, straciły na wadze, wzmocniły się ich mięśnie, kości, a także system immunologiczny. U poddanych eksperymentowi osobników poprawił się również wzrok. Badacze mają nadzieję, że podobny efekt uda się teraz uzyskać u ludzi.

Amerykanie tłumaczą działanie NMN właściwościami białka zwanego NAD, które bierze udział w produkcji energii. Wraz z upływem lat organizm produkuje go w coraz mniejszych ilościach. Stosowanie preparatu odwraca jednak ten proces.

Źródło: independent.co.uk

Dodaj komentarz