fbpx

827 dni temu ta dziewczyna przestała brać narkotyki, oto jak zmienił się jej wygląd

Użytkowniczka portalu Reddit postanowiła się podzielić swoją inspirującą historią. 24-latce udało się bowiem wyleczyć z uzależnienia od narkotyków.

Dziewczyna trafiła do więzienia 11 czerwca 2014 roku pod zarzutem obrazy sądu. Spędziła tam 36 dni.

Jak sama mówi, nie chce się wdawać w szczegóły, ale była wtedy w tak toksycznym i pełnym przemocy związku, że jej ukochana córeczka została oddana pod opiekę jej mamy. Szukała wtedy wsparcia u swojego narzeczonego, który zamiast jej pomóc, dawał jej heroinę. Po 8 miesiącach ciągłego nadużywania narkotyku, dziewczyna poprosiła o pomoc sędziego, który prowadził sprawę opieki nad jej córką.

Ten wpadł na genialny pomysł – wsadził ją do aresztu pod zarzutem obrazy sądu. Trzymał ją tam tak długo, aż nie znalazł miejsca w najlepszym ośrodku odwykowym, jaki był w ich stanie.

Terapia była długa, ciężka i pełna wyrzeczeń. Dziś dziewczyna wie, że było warto. Znalazła swoje zdjęcie z aresztu i postanowiła opowiedzieć o swojej historii, bo jak sama napisała, kiedy patrzyła na fotografię:

1

Było mi tak żal tej dziewczyny. Chciałam ją przytulić i powiedzieć, że będzie lepiej. I wtedy sobie uświadomiłam, że ona ciągle gdzieś tam jest. Nie jest już mną. Ale ciągle są inni uzależnieni, którzy są w tym samym piekle, co dziewczyna ze zdjęcia. Jeśli więc dzięki temu postowi komuś uda się z niego wydostać, było warto.

Źródło: reddit.com, stuff.co.nz

 

One thought on “827 dni temu ta dziewczyna przestała brać narkotyki, oto jak zmienił się jej wygląd

 • 10 grudnia 2018 at 18:23
  Permalink

  Bardzo lubie waszą stronę i dlatego che zwrocić uwage na to, że tytuł wpisu nie jest właściwy.
  Tytuł powinien brzemieć „…przestała brać heroinę…”.

  Pod słowo „narkotyki” podpina se wszystko co dla systemu jest niewygodne czyli w jednym worze mamy heroine, klej ale i konopie indyjską, która absolutnie narkotykiem w tym rozumieniu nie jest.

  Ja jestem osobą, która zwalcza wszelkie nienormalności systemowe.

  Słowo „narkotyk” jest określeniem pejoratywnym czyli brzmiącym negatywnie.
  Przeciętny odbiorca słysząc słowo „narkotyk” ma przed oczami ludzi takich jak ta pani ze zdjecia lub podejrzanych typów z białymi kreskami na stole.
  Teraz podpina sie pod to negatywnie brzmiące określenie takie naturalne substancje jak grzyby psylocybinowe, konopie indyjską, ayahuasce i wiele innych darów natury, które system chce zdemonizowac.

  Do póki nie zostanie postawiona jasna granica pomiędzy takimi substancjami jak heroina a chociażby konopia indyjska – słowo „narkotyk” jest mylące i ma mylący wydźwięk.

  Reply

Dodaj komentarz