fbpx

Motocykl z Rzeszowa wygrał prestiżowy konkurs w USA

Polski zespół Game Over Cycles z Rzeszowa odniósł spektakularny sukces na amerykańskiej imprezie Daytona Bike Week, zdobywając cztery nagrody w dwóch różnych konkursach. Ich unikalny motocykl, który jest artystycznym odniesieniem do samochodu Jamesa Hetfielda z zespołu Metallica, zebrał pochwały od jury. Znany festiwal motocyklowy na Florydzie, przyciąga setki tysięcy odwiedzających rocznie.

Polska ekipa stała się sensacją na Daytona Bike Week, prezentując motocykl w stylu art déco, inspirowany przez “Slow Burn” – odrestaurowany model Auburn 852 Boattail Speedster z 1936 roku, należący do lidera zespołu Metallica. Dzięki temu projektowi, który wymagał 7 tys. godzin pracy i charakteryzował się niezwykłymi detalami oraz jakością wykonania, polski twór zyskał międzynarodową rozpoznawalność i został uznany za najlepszy motocykl konkursu.

W konkursie Boardwalk Bike Show, polski motocykl wyprzedził 135 rywali z takich krajów jak USA, Niemcy, Francja czy Australia, zdobywając główne nagrody w kategorii “Extreme Bagger” oraz tytuł “Best of Show”.

Podobny sukces odnotowano w konkursie Rat’s Hole Custom Bike Show, gdzie również zdobyto główne wyróżnienia. Ten projekt, będący dziełem polskich konstruktorów, wyraźnie wyróżniał się na tle innych dzięki swojemu unikalnemu połączeniu motoryzacyjnej historii z nowoczesnym rzemiosłem.

– Metallica zawsze była dla mnie ogromną inspiracją artystyczną. Jestem fanem zarówno muzyki zespołu, jak i oprawy wizualnej, która towarzyszy ich sztuce. James Hetfield zaś jest wielkim fanem motoryzacji, kolekcjonuje i odnawia zabytkowe samochody, tak więc postanowiliśmy połączyć te dwa światy i zbudować motocykl inspirowany pojazdem należącym do Jamesa – wyjaśnia koncepcję Stanisław Myszkowski, założyciel i właściciel Game Over Cycles.

 

Dodaj komentarz