fbpx

Huang Yung-Fu, 96-letni były żołnierz, w niekonwencjonalny sposób powstrzymał władze przed wyburzeniem swojego domu

Wyobraź sobie, że mieszkasz w tej samej małej wiosce przez ponad 37 lat, ciesząc się z emerytury, gdy nagle rząd grozi wyburzeniem twojego domu. Jeśli nie podejmiesz żadnych działań, możesz utracić wszystko, co kiedykolwiek miało dla ciebie znaczenie. Co zrobisz? Czy możesz powstrzymać władzę przed zniszczeniem wszystkiego, co kochasz? Jeden z wiekowych mężczyzn na Tajwanie znalazł genialny sposób rozwiązania tego problemu, a teraz ludzie z całego świata chcą odwiedzać jego i  wyjątkową Tęczową Wioskę.

Kiedyś Taichung był uroczą dużą wioską z ponad 1200 domami, gdzie większość budynków zajmowali emerytowani żołnierze, którzy otrzymali tymczasowe mieszkanie od rządu.
Z biegiem czasu większość żołnierzy wyprowadziła się lub zmarła, a różni deweloperzy zaczęli wykupywać ziemię pod własne inwestycje.  Kiedy tylko 11 domów pozostało w wiosce, pojawiało się realne zagrożenie, że rzad przekaże całość ziemi na inne cele.
Huang Yung-Fu  nie chciał do tego dopuścić. Pierwotnie nie miał pomysłu co zrobić, ale z własnej bezsilności zaczął malować swój dom. Kiedy pokrył farbą swoje domostwo, zaczął robić to samo z okolicznymi budynkami.
Praca Huanga szybko zyskała wiele uwagi, a jego wioska stała się jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Taichung.
Miejsce stało się nie tylko czymś uroczym dla oka, ale sprawiło, że rząd wstrzymał plany wyburzenia pozostałych domów we wsi.
Mimo że utrzymanie malowanej wioski wymaga dużo energii i ciężkiej pracy, Huang mówi, że będzie malował nawet wtedy, gdy skończy 100 lat.
Wieś przypomina bardziej bajkę niż prawdziwą miejscowość, a Huang jest siłą napędową całego projektu. Budzi się już o 3 nad ranem, żeby kontynuować malowanie i dokonywać poprawek. Turyści tak bardzo kochają Huang, że nazwali go “Tęczowym Dziadkiem”, co jest odpowiednią nazwą dla człowieka o tak barwnej i twórczej osobowości.
Jedną z najbardziej niesamowitych rzeczy w tym wszystkim jest to, że Huang nie miał wcześniej żadnego doświadczenia jako malarz. Gdy miał 3 lata, jego ojciec nauczył go rysować, ale nie profesjonalnie.
https://www.facebook.com/BBCArtsOnline/videos/579047602553454/UzpfSTExODcwMTc0MTU6MTAyMTUyNjcxOTkyNTE3MzM/
Źródło: boredpanda.com

Dodaj komentarz