fbpx

Polki na podium konkursu skoków narciarskich

 Polskie zawodniczki zaliczyły świetny występ na olimpijskiej skoczni narciarskiej w Lake Placid, kolebce amerykańskich sportów zimowych. W konkursie skoków narciarskich kobiet na zimowej uniwersjadzie złoty medal zdobyła Nicole Konderla, a brązowy Kinga Rajda.

Akademicka Reprezentacja Polskiw Lake Placid ma już na swoim koncie pięć medali – złoty Nicole Konderli w skokach narciarskich, srebrne Igi Wojtasik w łyżwiarstwie szybkim i Barbary Skrobiszewskiej w biathlonie oraz brązowe Joanny Kil w kombinacji norweskiej i Kingi Rajdy w skokach narciarskich.

– Jestem bardzo szczęśliwa, bo po ten złoty medal tu przyjechałam i cel udało się zrealizować. Na uniwersjadzie jestem pierwszy raz i bardzo mi się tu podoba, bo poznaję całą masę ludzi, nawet uprawiających inne sporty studentów z mojej uczelni, których nie znałam wcześniej. Cieszę się bardzo, że wszystko poszło po mojej myśli, chociaż od rana nie czułam się w najlepszej dyspozycji – mówiła Konderla, pierwsza polska złota medalistka uniwersjady w Lake Placid, która oddała dwa niemal identyczne skoki na odległość 90,5 oraz 90 metrów.

Kinga Rajda również nie kryje zadowolenia ze swojego występu. Polska zawodniczka w pierwszej serii uzyskała 86,5, a w drugiej 89,5 metra, co dało jej brązowy medal.

– Bardzo cieszyłam się po skokach, bo ja tu przede wszystkim przyjechałam po to, żeby się cieszyć. Bardzo fajny konkurs nam wyszedł, bo przecież każda z nas skakała dzisiaj bardzo dobrze – mówiła Rajda. Rzeczywiście, powody do radości mają nie tylko dwie polskie medalistki, ale i dwie pozostałe polskie zawodniczki – Anna Twardosz była czwarta, a Paulina Cieślar piąta.

Adam Niżnik, który startował w konkursie na normalnej skoczni, również był bardzo bliski medalu. Polak uplasował się na czwartej pozycji.

– Szczerze mówiąc jakoś, tego nie czułem, ale ze skoków naprawdę jestem zadowolony. Wiadomo, czwarte miejsce to takie, którego się nie lubi, ale nie ma się co załamywać, bo jeszcze przed nami są miksty i rywalizacja w drużynie, więc trzeba walczyć – mówił Niżnik. Jego koledzy zajęli neco niższe miejsca – Szymon Jojko był ósmy, Szymon Zapotoczny dziesiąty, Mateusz Gruszka osiemnasty, a Karol Niemczyk dziewiętnasty.

Zimowa uniwersjada w amerykańskim Lake Placid potrwa do 22 stycznia 2023 roku. Startuje w niej około półtora tysiąca sportowców z ponad pięćdziesięciu krajów.


 

Dodaj komentarz