fbpx

Służby graniczne pomogły kobiecie, która urodziła kilkanaście godzin wcześniej

Straż Graniczna oraz żołnierze udzielili pomocy matce, która niedawno urodziła dziewczynkę. Kobieta z Etiopii wraz z dzieckiem zostały zabrane do szpitala.

W okolicach Białowieży, we wtorek około 10:30, funkcjonariusze Straży Granicznej napotkali kobietę, która wymagała pilnej pomocy medycznej.

Niecodzienna akcja służb przy granicy. Pomogli matce po porodzie

“W trakcie rozmowy z cudzoziemką okazało się, że to obywatelka Etiopii, która kilkanaście godzin wcześniej urodziła córeczkę” – czytamy w komunikacie SG.

Straż Graniczna wezwała ambulans wojskowy, który odtransportował kobietę oraz jej nowo narodzone dziecko do szpitala w Hajnówce.

SG poinformowała, że od nowego roku udzieliła wsparcia ponad 100 osobom. Według informacji z Podlasia, od początku roku strażnicy pomagali 74 razy osobom, które nielegalnie weszły na teren Polski z Białorusi.

W sumie dzielono medycznej pomocy 109 cudzoziemcom – podaje SG.

Jak donoszą, zespoły interwencyjne działające w miejscowościach takich jak Płaska, Dubicze Cerkiewne, Białowieża, Narewka i Czeremcha, były aktywne przy granicy polsko-białoruskiej 13 razy, udzielając pomocy 22 migrantom.

Według  przekazanych informacji, zespoły poszukiwawczo-ratownicze z placówek w Płaskiej, Dubiczach Cerkiewnych, Białowieży, Narewce i Czeremsze interweniowały 13 razy w rejonie granicy polsko-białoruskiej, udzielając pomocy 22 migrantom.

Dodaj komentarz