fbpx

To nie Skandynawia: Kraków wprowadza rewolucyjne “Lekcje miłości do zwierząt i przyrody”

Kandydat na prezydenta Krakowa, poseł Aleksander Miszalski, ogłosił plan wprowadzenia od przyszłego roku szkolnego pilotażowych “Lekcji miłości do zwierząt i przyrody” dla klas I-III szkół podstawowych. Miszalski podkreślił, że program ma na celu zmniejszenie bezdomności zwierząt oraz rozwinięcie świadomości ekologicznej u uczniów.

Podczas briefingu prasowego Miszalski wyjaśnił, że lekcje te, zatytułowane “Lekcje Miłości do Zwierząt i Przyrody”, zostały opracowane przez autora Toma Justyniarskiego. Program ten, który dociera do umysłów i serc dzieci, ma na celu naukę szacunku i empatii wobec wszystkiego, co żyje.

Dzieci będą miały okazję uczestniczyć w zajęciach w schroniskach, wizytować weterynarzy, sadzić drzewa, przebywać w lesie i zbliżać się do natury, co ma rozwijać ich zrozumienie i szacunek dla środowiska naturalnego.

Autor podręcznika i ćwiczeń, Tom Justyniarski, jest już znany z takich inicjatyw jak lektura szkolna “Psie Troski” oraz akcja “Stop fajerwerkom w Sylwestra”. Teraz wprowadza on rewolucyjne “Lekcje Miłości do Zwierząt i Przyrody”, które są pierwszym takim całorocznym programem w Polsce i Europie.

Według badań, program ten przyczynia się do podniesienia poziomu empatii i szacunku u dzieci. Nauczyciele, dyrektorzy oraz uczniowie wyrażają entuzjazm wobec tych nowych zajęć, widząc w nich ogromną wartość edukacyjną i społeczną.

O nowych lekcjach można dowiedzieć się więcej na stronie internetowej www.serceswiata.org.

“To niesamowite! Dzieci z niecierpliwością czekają na te lekcje” – komentuje jedna z nauczycielek.

Dodaj komentarz