fbpx

Czy wakacje Last Minute to dobry pomysł?

Ludzie dzielą się na dwa typy osób – tych, którzy planują urlop dokładnie i z dużym wyprzedzeniem oraz tych, którzy lubią działać spontanicznie i nie boją się podejmować szybkich decyzji wybierając ofertę Last Minute. Jednak czy zawsze jest ona dobrym wyborem? Przeczytaj tekst, jeśli chcesz się dowiedzieć więcej.

Wakacyjny wyjazd powinien dawać możliwość spełniania marzeń, rozwijania pasji i poszerzania horyzontów. Dobrze zaplanowany z całą pewnością będzie wartościowym przeżyciem. Jednak oferty Last Minute mocno kuszą ceną i w wielu przypadkach są bardziej opłacalne. O tym, którą opcję lepiej wybrać powinno decydować kilka czynników.

Plusy i minusy ofert Last Minute

Oferty wielu organizatorów, takich jak biuro podróży Dreamtours, obejmują także wyjazdy Last Minute. Są to wycieczki kupowane kilka dni przed wyjazdem, często w okazyjnych cenach. Właśnie to sprawia, że mają wielu zwolenników. W przypadku urlopu z rodziną, gdy trzeba zapłacić za kilka osób, różnica w cenie potrafi być bardzo znacząca. A oferta zazwyczaj nie odbiega od standardowej wycieczki, wykupionej kilka miesięcy wcześniej.

Jednak żeby skorzystać z oferty Last Minute, niezbędna jest elastyczność. Mogą sobie na nie pozwolić osoby, które mają szanse spontanicznie zaplanować kilka dni wolnych. Nie każda praca na to pozwala. Jeśli wykonujesz wolny zawód i możesz z dnia na dzień zdecydować się na wyjazd, to właśnie oferty Last Minute będą odpowiednie dla Ciebie. Są bardzo różnorodne i obejmują nawet wyprawy w dalekie kraje, dlatego każdy bez problemu znajdzie ofertę dla siebie.

Dużym minusem wyjazdów Last Minute jest fakt, że trudno zorganizować go dla większej ilości osób. Brak planu i działanie pod wpływem chwili nie każdemu się podoba. Nie każdy też jest w stanie dopasować swój grafik do reszty uczestników. Dlatego w przypadku wypadu z przyjaciółmi mogą pojawić się trudności w zorganizowaniu większej grupy.

Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę Last Minute?

Jeśli chcesz zdecydować się na ofertę Last Minute sprawdź dokładnie co wchodzi w cenę wycieczki. Upewnij się, że standard hotelu oraz rodzaj wyżywienia spełnia Twoje oczekiwania. Niska cena może nie uwzględniać kosztów ubezpieczenia lub dodatkowych wycieczek. Dla pewności porównaj wszystkie koszty ze standardową wycieczką i wybierz atrakcyjniejszą opcję.

Oferty Last Minute często wiążą się z koniecznością wylotu z innego miejsca. Uwzględnij to w swoich kalkulacjach. Czasami dojazd na lotnisko może wynieść więcej, niż się spodziewasz.

Decydując się na wakacyjny wyjazd, należy pamiętać o jednym – ma on być przyjemnością. Korzystanie z ofert Last Minute jest bez wątpienia świetnym rozwiązaniem. Trzeba jednak pamiętać, że nadmierne oszczędzanie może sprawić, że zamiast cieszyć się pięknym miejscem, będziesz stresował lub złościł się, np. na niską jakość hotelu. Dlatego lepiej sprawdzić wszystko wcześniej i dopasować wyjazd do własnych upodobań, tak, żeby czas spędzony na urlopie był relaksem i przyjemnością.

Dodaj komentarz