fbpx

Choć nie ma rąk, robi więcej niż większość ludzi

1

Chen Xinyin z małej wioski na południu Chin codziennie pokonuje swoją niepełnosprawność, by móc opiekować się sparaliżowaną matką . Obie kończyny stracił w wyniku porażenia prądem gdy miał 7 lat. Od tego czasu zdążył do perfekcji opanować umiejętność pracy za pomocą nóg oraz ust i to właśnie dzięki temu jest tak zaradny.

Kiedy miał 20 lat stracił ojca – to był moment, kiedy to właśnie on przejął obowiązki głowy rodziny. Chen odziedziczył po ojcu niewielką farmę i od razu zaczął na niej pracować.

10

9

6

Widok rolnika bez rąk może dziwić, ale mężczyzna daje sobie radę z większością zadań. Przyjaciele i dalecy krewni sugerowali mężczyźnie, aby zaczął żebrać na utrzymanie. Ten od razu bez namysłu powiedział: „Może i nie mam rąk, ale mam sprawne stopy. Nie będę zarabiał na litości”.

8

7

Chen potrafi nie tylko uprawiać ziemię czy gotować, ale przy pomocy stóp potrafi pleść koszyki. Najgorszym okresem jest zima, kiedy mężczyzna ma problem z nałożeniem skarpetek. To z kolei prowadzi do licznych odmrożeń i znacznie ogranicza jego możliwości.

5Jego historia dopiero niedawno wyszła na światło dzienne w Chinach, teraz, wraz z poruszającymi zdjęciami, poznał ją cały świat.

4

3

2

Niewielu ludzi może pochwalić się równie silnym zaparciem i psychiką.

Źródło: 9news.com.au

Dodaj komentarz