Gigantyczne drewniane megafony, wzmacniające dźwięki lasu w Estonii

1

Jeśli kiedykolwiek rozkoszowałeś się spacerem po lesie, na pewno zauważyłeś, jak cisza i spokój komponują się z delikatnymi dźwiękami Matki Natury. Studenci z Estonii wpadli na pomysł aby wzmocnić te dźwięki, dzięki drewnianym tubom, umieszczonym w bujnej, zalesionej okolicy.

Fotograf Tõnu Tunnel oddaje piękno tych budowli w całej krasie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”Drewniane_tuby”]

Instalacja jest umieszczona w Estońskim „Centrum Natury”, znanym ze swoich „ścieżek studenckich” oraz leśnych klas na świeżym powietrzu.

Student Birgit Õigus zaprojektował ekspozycję jako część Estońskiej Akademii Sztuki. “Drewniane  megafony będą działać jak estrada, wzmacniając dźwięki okolicznych lasów” – mówi Hannes Praks, który prowadzi Wydział Architektury Wnętrz.

Zwiedzający mogą wylegiwać się wewnątrz megafonów, z pewnością jest to surrealistyczne doświadczenie akustyczne. Ciekawość doznania, jakie towarzyszy znalezieniu się wewnątrz drewnianej konstrukcji, może być warta wycieczki do Estonii. Nieskazitelny stan barwionego drewna prawdopodobnie nie potrwa zbyt długo. Po jakimś czasie drewniane struktury zostaną wchłonięte z powrotem do lasu. Matka natura ma z pewnością wiele do powiedzenia, w końcu daliśmy jej mikrofon.

Źródło: inhabitat.com

Dodaj komentarz