fbpx

Gigantyczne drewniane megafony, wzmacniające dźwięki lasu w Estonii

 

Jeśli kiedykolwiek rozkoszowałeś się spacerem po lesie, na pewno zauważyłeś, jak cisza i spokój komponują się z delikatnymi dźwiękami Matki Natury. Studenci z Estonii wpadli na pomysł aby wzmocnić te dźwięki, dzięki drewnianym tubom, umieszczonym w bujnej, zalesionej okolicy.

Fotograf Tõnu Tunnel oddaje piękno tych budowli w całej krasie.

 

Instalacja jest umieszczona w Estońskim „Centrum Natury”, znanym ze swoich „ścieżek studenckich” oraz leśnych klas na świeżym powietrzu.

Student Birgit Õigus zaprojektował ekspozycję jako część Estońskiej Akademii Sztuki. “Drewniane  megafony będą działać jak estrada, wzmacniając dźwięki okolicznych lasów” – mówi Hannes Praks, który prowadzi Wydział Architektury Wnętrz.

Zwiedzający mogą wylegiwać się wewnątrz megafonów, z pewnością jest to surrealistyczne doświadczenie akustyczne. Ciekawość doznania, jakie towarzyszy znalezieniu się wewnątrz drewnianej konstrukcji, może być warta wycieczki do Estonii. Nieskazitelny stan barwionego drewna prawdopodobnie nie potrwa zbyt długo. Po jakimś czasie drewniane struktury zostaną wchłonięte z powrotem do lasu. Matka natura ma z pewnością wiele do powiedzenia, w końcu daliśmy jej mikrofon.

Źródło: inhabitat.com

4 thoughts on “Gigantyczne drewniane megafony, wzmacniające dźwięki lasu w Estonii

 • 12 czerwca 2019 at 15:00
  Permalink

  Te same megafony można zobaczyć w Parku Wschodnim we Wrocławiu 🙂

  Reply
 • 13 czerwca 2019 at 11:47
  Permalink

  Takie same megafony są ustawione w Parku Wschodnim we Wrocławiu

  Reply

Dodaj komentarz