fbpx

Wymyślił okulary blokujące obraz z telewizorów i smartfonów

Amerykański inżynier Scott Blew poszedł pewnego dnia na przerwę obiadową. Podczas lunchu stwierdził, że mimo odejścia od komputera, odłożenia telefonu, i tak w zasięgu wzroku pojawi się przeważnie jakiś inny, bombardujący go informacjami ekran. Wymyślił więc okulary, które „wyłączają” te urządzenia.

Blew przypomniał sobie, że czytał kiedyś o taśmie filmowej, która blokuje światło emitowane przez monitory. Używana jest miedzy innymi do wyklejania sal konferencyjnych. Zamówił więc taką taśmę.

Gdy ją otrzymał, wyjął soczewki w swoich okularach przeciwsłonecznych i zastąpił je taśmą. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. W okularach widział wszystko z wyjątkiem ekranów, które „zrobiły się” czarne. Dzięki temu prostemu zabiegowi, światło wytwarzane przez monitory LED i wyświetlacze LCD przestaje do nas docierać. Pozostaje jedynie dźwięk.

Scott Blew założył startup, mający na celu wprowadzenie okularów IRL Glasses do produkcji.

W sfinansowaniu pomysłu pomaga mu strona w serwisie crowdfundiungowym, za pomocą której internauci wpłacają pieniądze. Nie wiadomo jeszcze, kiedy okulary trafią do sprzedaży.

 

Źródło: good-news.center

Dodaj komentarz