fbpx

91-letni student właśnie otrzymał 15. dyplom

Leonardo Altobelli, w wieku 91 lat, ukończył 15. kierunek studiów. Po ukończeniu takich dziedzin jak medycyna, prawo, pedagogika i biotechnologia, teraz został magistrem kryminologii na Uniwersytecie w Foggi. “Planuję teraz poświęcić się pisaniu” – deklaruje.

24 października, Leonardo Altobelli, emerytowany lekarz w wieku 91 lat, zdobył kolejny, piętnasty już dyplom w swoim życiu. Tym razem specjalizował się w kryminologii na wydziale prawa Uniwersytetu Foggi, jak donosi włoski serwis informacyjny Il Messaggero. “To mój ostatni kierunek. Teraz skupię się na literaturze” – ogłosił.

“Zawsze miałem zamiłowanie do nauki”, mówi Altobelli w wywiadzie dla Il Messaggero. Zdobył kwalifikacje w takich dziedzinach jak: prawo, nauki polityczne, literatura, filozofia, pedagogika, rolnictwo, technologia żywności, turystyka, historia, biotechnologia, archeologia i teraz kryminologia. Pracując jako lekarz rodzinny aż do 70. roku życia, Altobelli ma też wykształcenie medyczne.

“Poprzez naukę różnych dziedzin, zdobywam wgląd w różne aspekty świata, od spraw politycznych po naukę, od literatury po historię” – wyjaśnia Altobelli, który dodatkowo ukończył siedem specjalistycznych kursów z medycyny, w tym z medycyny społecznej, medycyny sportowej i prawa medycznego. Oprócz tego opublikował 22 prace naukowe.

Jak podaje Il Messaggero, emerytowany lekarz jest członkiem czterech organizacji zawodowych, w tym stowarzyszeń lekarzy, prawników, dziennikarzy i specjalistów ds. rolnictwa. W dodatku, w przeszłości Altobelli pełnił funkcję burmistrza w swoim rodzinnym miasteczku Troia w latach 80. XX wieku.

Źródło: ilmessaggero.it

Dodaj komentarz