fbpx

104 letnia, uliczna artystka, udekorowała całe miasto swoimi wydzierganymi pracami

2104 letnia Grace Brett jest prawdopodobnie najstarszą uliczną artystką zajmującą się tak zwanym „yarn bombingiem”, czyli działalnością artystyczną polegającą na oplataniu miasta wydzierganymi na drutach czy szydełku rzeczami. Tym razem Grace razem z grupą Souter Stormers „zbombardowała” swoje rodzinne miasto, umieszczając 46 dekoracji.

1

„Pomyślałam sobie, że to wspaniały pomysł aby udekorować miasto, przy pomocy szydełkowania, które bardzo lubię. Uwielbiam pokazywać swoje prace, a dziś miasto wygląda naprawdę cudownie” – powiedziała Grace.

„Ona przez całe życie coś dziergała czy szydełkowała, szczególnie dla dzieci, robiła im szaliki” – dodała córka, Daphne (74l).

104-latka twierdzi, że bardzo cieszy się z efektów wspólnej pracy. Jest zadowolona, że jej dzieła mogą teraz stroić miasto i być oglądane przez innych. To dla niej radość, że ktoś je podziwia.
Souter Stormers wykorzystali prace Grace, żeby udekorować miasto Selkirk na festiwal artystyczny „YES”. Jak widać, wiek nie jest żadną barierą w realizowaniu się i spełnianiu marzeń.

3

4

5

6

Źródło: boredpanda.com

Dodaj komentarz