fbpx

Założyciel Facebooka został ojcem i przeznacza 45 mld dolarów na cele dobroczynne

Mark Zuckerberg, współzałożyciel i prezes Facebooka opublikował na swoim profilu wspólne zdjęcie z żoną Priscillą Chan i córką Max. Miliarder ciesząc się z narodzin dziecka, złożył deklarację, że przekaże 99 proc. swoich udziałów w firmie (ok. 45 mld dolarów) na cele charytatywne.

Założyciel Facebooka postanowił zamieścić na portalu list skierowany do nowo narodzonego dziecka. Napisał, że zamierza przekazać swoją fortunę na rzecz fundacji Chan Zuckerberg Initiative, której zadaniem jest uczynienie świata lepszym miejscem dla rozwoju dzieci i wyrównywania różnic społecznych.

Na razie Zuckerberg nie podał szczegółów finansowania organizacji. Wiadomo tylko, że w ciągu najbliższych trzech lat Chan Zuckerberg Initiative dostanie wsparcie w wysokości około 1 miliarda dolarów rocznie. Pieniądze będą pochodziły z akcji Facebooka.

Małżeństwo już od dawna starało się o dziecko. W przeszłości Chan Zuckerberg trzykrotnie poroniła. Dla Marka i Priscilli Chan narodziny Max to spełnienie marzeń.

  • Wiemy, że to niewielki wkład w porównaniu do wszystkich zasobów i talentów tych, którzy już teraz pracują nad tym problemem. Ale chcemy robić, co możemy, pracując u boku wielu innych ludzi – napisała para.

Źródło: Facebook

Dodaj komentarz