fbpx

Skype potrafi tłumaczyć rozmowy w języku obcym w czasie rzeczywistym

Komunikację między ludźmi z różnych krajów świata zawsze utrudniała jedna rzecz – znajomość języków obcych. Co innego gdy chcemy z kimś pisać na komunikatorze. Wystarczy wtedy wrzucić tekst to tłumacza i gotowe. Skype właśnie zaprezentował specjalnego tłumacza, dzięki któremu możemy swobodnie rozmawiać z osobami z innego kraju a bariera językowa zwyczajnie przestała istnieć.

Aplikacja Skype Translator została przetestowana przez uczniów. Jeden z nich, posługując się językiem angielskim, mógł się nim normalnie posługiwać w rozmowie z drugą osobą, która używała języka hiszpańskiego. Program natychmiast tłumaczył wypowiadane słowa na odpowiedni język. Zresztą poniższy film doskonale prezentuje możliwości tej aplikacji.

Im więcej będziemy korzystać z tłumacza, tym lepiej będzie on funkcjonował. Microsoft wyjaśnia, że program nagrywa konwersację, analizuje i „trenuje” system aby lepiej uczył się każdego języka. Wszystkie nagrane rozmowy, jak twierdzi korporacja, będą anonimowo przechowywane na jej serwerach, aby można było ulepszać program.

Należy jednak zaznaczyć, że tłumacz jest dostępny dla osób, które korzystają z Windowsa 8.1 na swoim urządzeniu. Co więcej, tłumaczenie rozmów głosowych ogranicza się jak na razie do języka angielskiego i hiszpańskiego. W przypadku wiadomości tekstowych, aplikacja wspiera ponad 40 języków.

Źródło: tylkonauka.pl

Dodaj komentarz