fbpx

Włoska rodzina uratowała małego warchlaka, który stał się ich „zwierzątkiem domowym”

Doriana Giustozzi i Raffaele Petterini znaleźli małego, ledwo żywego warchlaka. Leżał w lesie, wycieńczony i głodny, niedaleko ich domu w Foligno, w środkowych Włoszech. Para pomogła zwierzęciu i przyniosła je do mieszkania. Zwierzę szybko się zaadoptowało, stając się nowym członkiem rodziny.

Obecnie locha, która otrzymała imię Pasqualina, ma dwa lata i waży ponad 100 kilogramów. W domu czuje się jak u siebie. Swobodnie przemieszcza się po całym budynku, sypia na łóżku w jednej z dwóch wolnych sypialni.

2

3

Mogłoby się wydawać że locha to dosyć niekonwencjonalny wybór zwierzątka domowego, ale Pasqualina zachowuje się tak, jakby była wesołym psiakiem. Samodzielnie potrafi schodzić i wchodzić po schodach, bawi się z piłką, uwielbia być głaskana.

4

Pasqualina szczególnie upodobała sobie 71-letniego Raffaele, z którym często bawi się w ogródku. Uwielbia leżeć przy nim na kanapie, przytulać i ocierać o niego.

7

„Pasqualina uwielbia się przytulać, lubi kontakt fizyczny. Komunikuje się z nami na swój sposób, jest bardzo czuła i chyba wydaje jej się, że jesteśmy jej rodzicami.” – powiedział Doriana

5

6

Włoska para wydaje się być zachwycona nowym domownikiem. To osobliwy dodatek do 11 kotów, kilku psów, osłów i kurczaków, które także są pod ich opieką.

8

10

Źródło: thesun.co.uk

Dodaj komentarz