fbpx

Artysta tworzy niezwykle realistyczne lalki

 

Rosyjski artysta Michael Zajkov realizuje się tworząc niesamowite lalki. Jego prace to prawdziwe dzieła sztuki. Oglądając je odnosi się wrażenie że wyglądają jak żywe. Jak podkreśla „każda lalka to osobne dzieło, w które wkłada całą swoją pasję”. Inspiracje do tworzenia dzieł, czerpie z różnych stylów i form.

„Po ukończeniu studiów pracowałem przez kilka lat w teatrze lalek. Tam pierwszy raz zobaczyłem prace Laury Scattolini i Anne Mitrani. To właśnie ich dzieła zainspirowały mnie do tworzenia podobnych” – mówi artysta.

9

Michael Zajkov jest absolwentem rosyjskiego Uniwersytetu w Kubaniu. Studiował rzeźbę, od najmłodszych lat z zamiłowaniem interesował się różnymi formami sztuki.

Wszystkie jego lalki posiadają ruchome ręce i nogi. Do ich tworzenia artysta wykorzystuje glinę polimerową, niemieckie szkło oraz francuski moher.

„Staram się wykorzystywać mieszankę różnorodnych stylów. Bardzo podobają mi się stylizacje z początków XX wieku. Zdaję sobie sprawę, że są tacy, dla których moje prace wydają się przerażające, jednak na tym polega moja praca. Staram się wszystkie lalki przygotowywać w sposób bardzo realistyczny.”

1

8

7

6

5

4

3

2

Źródło: instagram.com, boredpanda.com

Dodaj komentarz