fbpx

Zabierz Stefka na spacer!

Kim jest Stefek? Stefek to ogromny dog niemiecki –  ma 8 lat i waży 76 kilogramów.  Jednak nie przeraźcie się jego „rozmiarami”, bo z charakteru przypomina wyrośniętego jamnika. Oczywiście lubi sobie poszczekać na inne psy, ale na komendę „nie wolno” i „nie” od razu się uspokaja.

Beata

Stefek ma ogromne serce i ciężko chorych właścicieli. Beata cierpi na nowotwór, Grzegorz miał wylew. Oboje nie mogą ruszyć się z mieszkania. Nie chcieli jednak rozstawać się ze swoim pupilem, którego kilka lat temu uratowali z pseudohodowli. Dlatego w internecie ich znajomi stworzyli akcję „zabierz Stefka na spacer”. Od blisko roku trzy razy dziennie osoby, które wpisują się do wirtualnego grafiku, przychodzą do mieszkania chorego małżeństwa i pomagają Beacie i Grzegorzowi w codziennych czynnościach. Głównym zadaniem są spacery ze Stefanem, na które wolontariusze przyjeżdżają z całego Krakowa.

Gdzie mieszka Stefek? Stefek mieszka na osiedlu Kalinowym (Nowa Huta) w Krakowie.

12322709_242650549411883_623345217712248245_o

Chcesz pomóc? Zapraszamy na spacer, wsparcie akcji 1% dla Beaty i Grzegorza, przekazania darowizny na rzecz Stefana lub po prostu trzymaj za nas kciuki!

Szczegóły akcji znajdziecie tutaj

A tu strona Beaty i Grzegorza kawalek-nieba.pl

Źródło: facebook.com, tvn.pl, kawalek-nieba.pl

 

Dodaj komentarz