fbpx

Studentka Politechniki Gańskiej wśród najlepszych projektantów jachtów na świecie

 

Marlena Ratajska – studentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej to jedna z sześciu finalistów ogólnoświatowego konkursu na projekt jachtu – Show Boats Design Awards w kategorii Young Designer of the Year 2016 (Młody Projektant Roku).

Marlena Ratajska mieszka obecnie w Szwajcarii i pracuje w jednym z tamtejszych biur architektonicznych. Zaliczyła już wszystkie semestry – pozostała jej tylko obrona pracy magisterskiej. W przeszłości przez pewien czas wykonywała prace inwentaryzacyjne na jachcie, miała więc możliwość poznać jego konstrukcję. Tak wpadła na pomysł swojej pracy magisterskiej, realizowanej pod opieką prof. dr hab. inż. arch. Antoniego Taraszkiewicza, Dziekana Wydziału Architektury. Ta z kolei stała się dla niej inspiracją do wzięcia udziału w tym prestiżowym konkursie.

Główną nagrodę otrzymał za swój projekt student amerykańskiego Art Center College of Design – Baoqi Xiao. Jednak znalezienie się w szóstce najlepszych młodych projektantów jachtów na świecie to ogromny sukces Marleny Ratajskiej. W nagrodę weźmie udział w sponsorowanych przez organizatora konkursu wycieczkach do dwóch stoczni – w Holandii i w Niemczech.

Więcej na pg.edu.pl

Dodaj komentarz