fbpx

Fenomen „love bombing” – nowej metody wychowawczej

Brytyjski psycholog dziecięcy Olivier James przekonuje, że dziecko można wręcz „zbombardować miłością”. Brzmi dziwnie? To jednak jedna z najnowszych metod wychowawczych, której zwolenników przybywa z każdym dniem. Na czym polega „love bombing”?

Wydaje się, że w tej teorii nie ma nic odkrywczego, przecież każdy rodzic czule przytula swoje dziecko i nie szczędzi mu pocałunków. Olivier James twierdzi jednak, że robimy to zbyt rzadko lub bez większego zaangażowania. Podpowiada zatem, aby „bombardować” swoje dziecko miłością co najmniej 30 minut każdego dnia. W tym czasie rodzic powinien być całkowicie skoncentrowany na swoim maluchu: przytula go, głaszcze, łaskocze, szepcze słowo miłość.

baby-22194_960_720
Bombardowanie miłością jest polecane wszystkim rodzicom. Każde dziecko na świecie potrzebuje bowiem miłości i akceptacji ze strony najbliższych mu osób. Olivier James szczególnie poleca tę metodę wychowawczą stosować w przypadku dzieci, które zmagają się ze stanami lękowymi, miewają koszmary. Warto się nią zainteresować również wtedy, gdy nasz maluch ma problem z nadpobudliwością psychoruchową lub często wpada w złość i histerię.

Czytaj więcej na parenting.pl

Autor tekstu: Agnieszka Gotówka, Foto: pixabay.com

Dodaj komentarz