fbpx

Człowiek i goryl – niecodzienne spotkanie po latach

 

Damian Aspinall, milioner i przedsiębiorca, poświęcił się ochronie dzikiej przyrody i zwierząt. Założył w tym celu Fundację Aspinall, której główną działalnością jest przywracanie zniewolonych goryli do ich naturalnego środowiska. Wśród takich małp znajdował się Kwibi, z którym połączyła Damiana specjalna więź.

Filantrop traktował to zwierzę niczym własnego syna. I choć rozstanie było dla niego bardzo trudne, to wypuścił Kwibi na wolność. Minęło 5 długich lat, w trakcie których Damian bardzo tęsknił za swoim przyjacielem. Choć wszyscy bardzo go ostrzegali przed odszukaniem goryla, który z biegiem czasu stał się agresywny wobec ludzi, milioner czuł, że musi zobaczyć go choć jeszcze jeden raz.

Kiedy w końcu udało się namierzyć goryla, Damian pośpieszył na spotkanie. Kiedy zbliżył się dostatecznie blisko, usłyszał coś, co było najlepszą z możliwych oznak. Z gardła Kwibi wydobywały się pomruki, które bez wątpliwości oznaczały, że goryl nie tylko pamięta Damiana, ale też bardzo się cieszy na jego widok. Przytulił go, a potem zaczął się z nim bawić. Damian jest zachwycony, że więź ich łącząca jest aż tak mocna!

Damian-Aspinall-and-Kwibi-face-to-face

 

Czytaj więcej na zloteprzeboje.tub.pl

Dodaj komentarz