fbpx

Aimee Copeland – jej zdjęcie w bikini poruszyło tysiące internautów

 

W kolorowej prasie co chwilę czytamy, że sezon bikini już blisko i musimy popracować nad naszymi niedoskonałościami. Niestety coraz częściej za bardzo zatracamy się w dążeniu do ideału. Przeszkadzają nam drobne fałdki na brzuchu czy zbyt masywne uda. Tymczasem zdjęcie, które opublikowała Aimee Copeland, pozwala nam spojrzeć na nasze ciało z innej perspektywy. Pokazuje, że powinniśmy przestać narzekać na drobiazgi i cieszyć się tym, co najważniejsze – zdrowiem.

Kobieta opublikowała na swoim profilu na Facebooku zdjęcie w bikini. Nie wstydzi się licznych blizn i amputowanych kończyn. Zajęło mi dużo czasu, żeby zaakceptować swoje nowe ciało – podpisuje fotografię. Wszyscy jesteśmy stworzeni z niedoskonałości i to czyni nas pięknymi. Blizny budują charakter! Nie liczy się to, co masz, ale co z tym robisz.

Kobieta świetnie nauczyła się funkcjonować bez kończyn. Bardzo pomagają jej w tym protezy. Uwielbia gotować dla przyjaciół, ćwiczyć i pływać kajakiem. Przejechała już ponad 100 tys. kilometrów swoim specjalnie przystosowanym samochodem. I tak, potrafi zawiązać włosy w koński ogon.

Description: Aimee Copeland shares her story at a speaking engagement with the Cobb County Chamber of Commerce Youth Leadership event at Marietta High School in Marietta, Ga. Team River Runners is a non profit organization that provides adaptive and therapeutic kayaking for wounded veterans and other amputees. Aimee Copeland (BS ’10), the 25-year-old who lost both of her hands, her right foot and her left leg to necrotizing fasciitis—a rare, “flesh-eating,” bacterial infection—after a zip line accident in May 2012. Date of Photo: 3/26/2014 Credit: Andrew Davis Tucker, University of Georgia Photographic Services File: 31190-184 The University of Georgia owns the rights to this image or has permission to redistribute this image. Permission to use this image is granted for internal UGA publications and promotions and for a one-time use for news purposes. Separate permission and payment of a fee is required to use any image for any other purpose, including but not limited to, commercial, advertising or illustrative purposes. Unauthorized use of any of these copyrighted photographs is unlawful and may subject the user to civil and criminal penalties. Possession of this image signifies agreement to all the terms described above.

Ma dwa tytuły magistra: z psychologii i pracy socjalnej. Planuje otworzyć centrum pomocy osobom niepełnosprawnym.

Mówi, że jej pewność siebie nigdy nie była tak wysoka, jak teraz.

Kobieta na początku nie wierzyła, że może jeszcze znaleźć partnera. Jednak po pewnym czasie zaryzykowała i zarejestrowała się na kilku portalach randkowych.

Nie spodziewała się, że w ten sposób szybko znajdzie nową miłość. Aimee spotyka się z 29-letnim Stephenem już od roku. Jest wzruszona, bo jej chłopak często powtarza, że jej ciało jest perfekcyjne. Nie wierzyła, że jeszcze kiedykolwiek to usłyszy.

 

Całą historię Aimee przeczytacie tu

Autorka tekstu Sylwia Laskowska

Dodaj komentarz