fbpx

Pro ekologiczne ciekawostki na temat konopi

Do produkcji papieru z konopi potrzeba o wiele mniej chemikaliów niż przy produkcji papieru z twardszej celulozy pozyskiwanej z drzew, dodatkowo w sprzyjających warunkach konopie można zbierać nawet 3 razy w roku.

Przy produkcji tekstyliów konopnych przemysł zużywa o wiele mniej chemikaliów oraz wody niż przy produkcji opartej na bawełnie nie wspominając już o przemyśle tekstyliów opartych o tworzywa sztuczne. Dodatkowo tekstylia konopne są o wiele bardziej wytrzymałe – trwalsze niż jeansy i odporne na zużywanie np. podczas prania.

Plastik konopny jest całkowicie biodegradowalny i nietoksyczny. Dodatkowo jest bardzo wytrzymały i tani w produkcji. Przykładowo już w 1930 roku firma Ford produkowała drzwi i zderzaki z plastiku konopnego.

Włókna konopi są również ekologicznym sposobem na uzyskanie trwałego budulca budowlanego. Jest nim beton konopiany. Oprócz tego, że jest ekologiczny i doskonale tłumi dźwięki, jest również materiałem oddychającym i doskonale izoluje ciepło.

Jak widać, konopie służą, nie tylko jako doskonały suplement, środek spożywczy i produkt o działaniu leczniczym. Obecnie, z roślin konopi można wyprodukować ponad 25 tysięcy produktów o wszechstronnym zastosowaniu w branży spożywczej, medycznej, budowlanej, włókienniczej, energetycznej i wielu innych.

Konopie to rośliny, które w przyszłości mogą pomóc w zwalczaniu problemu głodu na świecie (z uwagi na wysoką zawartość odżywczego, wartościowego białka), wspomagać pracę nad poprawą środowiska i zmniejszeniu efektu globalnego ocieplenia i ponownie stać się jedną z najchętniej uprawianych roślin, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Już teraz, właściwości zdrowotne olejku CBD, który pochodzi z konopi, są doceniane przez wielu neurologów, którzy zajmują się pacjentami chorymi na przewlekłe choroby neurologiczne, takie jak np. SM (stwardnienie rozsiane) lub Alzheimer.

Olej konopny pomaga również zwalczać wiele problemów skórnych, z którymi wiele specjalistycznych środków i dobrych kosmetyków nie daje sobie rady. Branża kosmetyczna również skłania się coraz częściej ku wykorzystaniu prawdziwego oleju konopnego w swoich EKO kosmetykach, a użytkownicy, coraz częściej szukają oleju konopnego w składzie różnych środków do pielęgnacji ciała i włosów.

źródło:
https://domkonopi.pl/

Dodaj komentarz