fbpx

W Polsce na emeryturę najlepiej do Białegostoku. Właśnie to miasto zwyciężyło w amerykańskim rankingu

DSC_7501

Amerykański portal internetowy „Insider Monkey” radzi swoim czytelnikom, żeby na starość przenieśli się do Polski, a emeryturę spędzili najlepiej w Białymstoku. Miasto zajęło pierwsze miejsce w rankingu 10 polskich miast, najlepiej, zdaniem „Insider Monkey” nadających się do tego, aby spędzić w nich emeryturę.

Zdaniem Amerykanów, Polska jest pod tym względem świetnym krajem, z uwagi na atrakcje turystyczne – morze, góry, jeziora. Jednak to, co czyni nasz kraj szczególnie atrakcyjnym w oczach dziennikarzy portalu, to historia i wielokulturowość Polski. – To miejsce spotkania kultur, zwyczajów, ideologii i mentalności – piszą na portalu.

Spośród dziesięciu wybranych dla emerytów polskich miast, zdaniem dziennikarzy, najbardziej atrakcyjnie przedstawia się Białystok. Zajął on pierwsze miejsce, gdyż, jak twierdzi amerykański portal „jest najbezpieczniejszym miastem w Polsce i dość przystępnym, aby spędzić w  nim emeryturę. Białystok jest domem dla różnych narodów, kultur i tradycji, to kolorowe i ciekawe miejsce do zwiedzania. Miasto w pobliżu Puszczy Białowieskiej, oferuje wiele możliwości do uprawiania turystyki pieszej, kampingowej oraz innych aktywności na świeżym powietrzu.

Szczególną uwagę autorzy rankingu zwracają na niezłą jakość służby zdrowia, niskie stosunkowo ceny nieruchomości oraz niskie wydatki na żywność

Oto pełny ranking amerykańskiego portalu

  1. Białystok
  1. Łódź
  1. Szczecin
  1. Gdańsk
  1. Lublin
  1. Kraków
  1. Warszawa
  1. Katowice
  1. Poznań
  1. Wrocław

 

Czytaj więcej na wiadomosci.onet.pl

Autor tekstu: Konrad Kruszewski

Foto: BI-Foto

Dodaj komentarz