fbpx

Jak dobrze mieć sąsiada

 

Często najmniej znamy osoby, które mieszkają najbliżej nas. IKEA postanowiła sprawdzić, czy tak jest faktycznie. Film o sąsiedzkich spotkaniach podbija serca internautów.

W jednym pomieszczeniu posadzono dwie osoby, które są do siebie odwrócone tyłem, nie widzą swoich twarzy. Mają się poznać. Pary wydają się zupełnie przypadkowe – starsza kobieta rozmawia z młodym mężczyzną z dredami, czy kilkunastoletnia dziewczynka z mężczyzną o obco brzmiącym akcencie.

Każde ze spotkań przebiega inaczej. Postawieni w nietypowej sytuacji ludzie zaczynają zazwyczaj nieśmiało. Przedstawiają się, niektórzy mówią o sobie inni o sprawach ogólnych. „Życie w sumie jest piękne, tylko za krótkie” – mówi jeden z uczestników.

Na koniec eksperymentu wszyscy się odwracają, by poznać rozmówcę. Dopiero wtedy wychodzi na jaw, że rozmawiali ze swoimi sąsiadami.

Filmik powstał w ramach akcji organizowanej przez sieć IKEA „Dobrze mieć sąsiada”. Szwedzka sieć zachęca w niej do śmiałości. „Przełamujmy stereotypy i… ciszę w windzie z sąsiadem. Bo czy umiemy z nim porozmawiać? Czy wiemy, co nas łączy? To, co wartościowe, jest na wyciągnięcie ręki. W domu i w najbliższym otoczeniu” – przekonuje IKEA. W ramach akcji sklep będzie organizować sąsiedzkie spotkania.

Czytaj więcej na ladnydom.pl

Dodaj komentarz