Jak dobrze mieć sąsiada

 

Często najmniej znamy osoby, które mieszkają najbliżej nas. IKEA postanowiła sprawdzić, czy tak jest faktycznie. Film o sąsiedzkich spotkaniach podbija serca internautów.

W jednym pomieszczeniu posadzono dwie osoby, które są do siebie odwrócone tyłem, nie widzą swoich twarzy. Mają się poznać. Pary wydają się zupełnie przypadkowe – starsza kobieta rozmawia z młodym mężczyzną z dredami, czy kilkunastoletnia dziewczynka z mężczyzną o obco brzmiącym akcencie.

Każde ze spotkań przebiega inaczej. Postawieni w nietypowej sytuacji ludzie zaczynają zazwyczaj nieśmiało. Przedstawiają się, niektórzy mówią o sobie inni o sprawach ogólnych. “Życie w sumie jest piękne, tylko za krótkie” – mówi jeden z uczestników.

Na koniec eksperymentu wszyscy się odwracają, by poznać rozmówcę. Dopiero wtedy wychodzi na jaw, że rozmawiali ze swoimi sąsiadami.

Filmik powstał w ramach akcji organizowanej przez sieć IKEA “Dobrze mieć sąsiada”. Szwedzka sieć zachęca w niej do śmiałości. “Przełamujmy stereotypy i… ciszę w windzie z sąsiadem. Bo czy umiemy z nim porozmawiać? Czy wiemy, co nas łączy? To, co wartościowe, jest na wyciągnięcie ręki. W domu i w najbliższym otoczeniu” – przekonuje IKEA. W ramach akcji sklep będzie organizować sąsiedzkie spotkania.

Czytaj więcej na ladnydom.pl


One thought on “Jak dobrze mieć sąsiada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *