fbpx

Odkryto rewolucyjny lek na raka, nawet ciężko chorzy zdrowieją

Opracowany przez australijskich naukowców lek nazwany Venetoclax może być zbawieniem dla wielu chorych na raka – powoduje on, że komórki nowotworowe wracają na właściwy tor i umierają naturalną śmiercią. A kolejną jego zaletą jest to, że nie ma on absolutnie żadnych skutków ubocznych – terapia z jego udziałem przypominać ma zażywanie tabletek przeciwbólowych.

W testach klinicznych tego leku, które trwały ponad 4 lata brało udział 116 osób chorych między innymi na bardzo groźną przewlekłą białaczkę szpikową. I w 79% przypadków terapia przyniosła pozytywne rezultaty, a niektórzy z ludzi, którzy wcześniej byli śmiertelnie chorzy, opuszczali szpital jak nowo narodzeni, w stanie kompletnej remisji.

To wspaniałe. Nawet, kiedy lek zabija komórki, czujesz się dobrze – czytamy wypowiedź Roberta Oblaka na Unilad.

Testowany lek opracowywany był przez ostatnie 30 lat – należy on do zupełnie nowej grupy medykamentów, które biorą na cel białko BCL-2. Białko to jest tym co hamuje apoptozę w komórkach rakowych nie pozwalając im umrzeć naturalną śmiercią, lecz powodując, że mnożą się one bez końca. Nowy lek skutecznie BCL-2 hamuje i nowotwór po prostu znika nie zostawiając po sobie śladu.

I choć niestety nowy lek nie działa na każdy nowotwór to i tak może on uratować miliony istnień ludzkich, dlatego nie może dziwić to, że spieszono się z jego wprowadzeniem na rynek – dopuszczono go już do sprzedaży w Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych – co warto odnotować zwłaszcza w kontekście komentarzy jakie pojawiają się pod doniesieniami o przełomach w walce z rakiem.

Źródło: unilad.co.uk

One thought on “Odkryto rewolucyjny lek na raka, nawet ciężko chorzy zdrowieją

  • 21 czerwca 2017 at 23:39
    Permalink

    Fajnie że cały czas pracują nad skutecznym lekiem. Mam nadzieję, że kiedyś im się uda go dać ludzkości. Jak na razie jednak stawiam na profilaktykę, czyli kupuję habaicynę. Habaicyna to sproszkowane chili habanero i pierzga pszczela, czyli dwie pochodzące z natury rzeczy, które potrafią hamować rozwój nowotworu,a przy tym nie trzeba się obawiać o skutki uboczne bo takowych nie ma. polecam poszukać i poczytaartykuły naukowe ć w kwestii związanej z kapsaicyną. Pozdrowinka! :)))

    Reply

Dodaj komentarz