fbpx

Pierwsza na świecie ławka dla mam karmiących

 

0

Jest siedzisko do karmienia i miejsce do przewijania. To ławka zaprojektowana przede wszystkim z myślą o matkach karmiących. Ma im ułatwić funkcjonowanie w przestrzeni publicznej.

Hum na Sutli to niewielka miejscowość w Chorwacji, mieszka tam nieco ponad 5 tysięcy ludzi. To tam, na początku zeszłego miesiąca, podczas Światowego Tygodnia Karmienie Piersią, stanęła ławka dedykowana rodzicom małych dzieci.

Drewniana ławka ma wygodne siedzisko, wbudowany przewijak z miękką matą. Nad ławką jest daszek, na wypadek, gdyby mama chciała nakarmić lub przewinąć dziecko podczas deszczu czy intensywnego słońca.

2

Przystosowana do potrzeb młodych rodziców ławka jest pomysłem działaczek z chorwackiej grupy wsparcia dla matek karmiących piersią HUGPD. Funkcjonalną ławkę ufundowały lokalne władze samorządowe, została ustawiona w parku nieopodal szkoły podstawowej.

Jak podaje internetowy magazyn „Croatia Week” ławka jest próbą ułatwienia życia karmiącym piersią mamom. Ma sprawić, że poczują się akceptowane w przestrzeni publicznej.

Źródło: croatiaweek.com

Dodaj komentarz