fbpx

Kiedy jest ten czas…

Kiedy jest czas, by pójść do toalety – naprawdę ten czas – wszystko inne schodzi na dalszy plan.

W łóżku, w tym momencie, orgazm jest wszystkim.

Kiedy ściga cię szaleniec z bronią, nic innego się nie liczy, a gdy budzisz się z nocnego koszmaru, nie pozostaje nic prócz ulgi.

Dla dziecka ważna jest lalka. Dla ojca – finanse.

Dla wyniszczonego rakiem starca, którego oczy zamykają się po raz ostatni, najważniejsza jest miłość.

A co jest ważne dla ciebie dzisiaj, teraz? Co było istotne dziesięć lat temu?

Właśnie w tym momencie i w każdej chwili – teraz, zamykasz się albo otwierasz. Jesteś albo pełen napięcia, czekając na coś –  więcej pieniędzy, bezpieczeństwa, uczucia – albo żyjesz z głębi serca, otwierając się w pełni na każdą chwilę i dajesz – nie zwlekając – to, co najbardziej pragniesz dawać.

Jeżeli czekasz na cokolwiek, by żyć i kochać bez powstrzymywania się, wtedy cierpisz.  Każdy moment jest najważniejszą chwilą twojego życia. Nie ma takiej przyszłości, która byłaby lepsza. Nie ma lepszej chwili niż teraz, by porzucić ochronę i kochać.

Wszystko co robisz właśnie teraz, zatacza kręgi i wpływa na każdego. Postawa twojego ciała może promieniować serdecznością lub przekazywać lęk. Twój oddech może rozsyłać miłość albo mącić przestrzeń przygnębieniem.  Twoje spojrzenie może budzić radość, słowa, pobudzać do wolności, a każde działanie, otwierać serca i umysły.

Otwierając na wszystko serce, żyjesz jako dar dla wszystkich. W każdej chwili jesteś albo otwarty albo zamknięty. Dokładnie teraz wybierasz, aby otworzyć się i dawać w pełni lub czekać. Jaki jest twój wybór dzisiaj, teraz?

 

Fragment pochodzi z książki Davida Deidy – Błękitna Prawda (www.bialywiatr.com)

Dodaj komentarz