fbpx

81- letni mężczyzna odzyskał pieniądze i dokumenty dzięki ludzkiej uczciwości

69-letnia mieszkanka Kalisza przyniosła na policję portfel, który znalazła na ulicy. Znajdowały się w nim dokumenty i ponad 2 tys. zł. Okazało się, że zguba należała do 81-latka. Policjanci odnaleźli go pod wskazanym w dokumentach adresem. – Kiedy poinformowali mężczyznę, jaki jest cel ich wizyty, senior nie krył wzruszenia – powiedziała rzeczniczka kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz

69-letnia kobieta przyszła na Komendę Miejską Policji w Kaliszu z prośbą o pomoc w przekazaniu portfela jego właścicielowi.

  • Wyjaśniła, że portfel znalazła na ul. Kanonickiej. W środku znajdowały się dokumenty oraz ponad 2 tys. złotych. Zguba należała do 81-letniego mężczyzny – powiedziała rzeczniczka kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

Starszy człowiek wiedział, że zgubił pieniądze i nawet kojarzył, kiedy to mogło się stać. – Za naszym pośrednictwem prosił o przekazanie podziękowania kobiecie, ponieważ nie mogliśmy mu udostępnić jej danych osobowych – powiedziała rzecznik.

Zwykle wracają dokumenty, pieniądze nie

Rzeczniczka kaliskiej policji podkreśla, że postawa 69-latki powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. – Bo choć takie zachowanie powinno być normą, w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsze i tym bardziej zasługuje na wyróżnienie i słowa uznania – powiedziała Jaworska-Wojnicz.

Dodała, że bardzo często na policję trafiają portfele z dokumentami, ale bez pieniędzy. – Złodzieje opróżniają ukradzione portfele z pieniędzy a następnie je wyrzucają. Uczciwi znalazcy przynoszą wtedy to, co znaleźli na ulicy – powiedziała.

Jaworska-Wojnicz pamięta też sytuację sprzed 1,5 roku, kiedy kobieta przyniosła na policję znaleziony na ulicy flet. – Jego wartość wyceniono na kilka tysięcy złotych. Udało nam się znaleźć właściciela instrumentu poprzez zamieszczenie komunikatu w tej sprawie – powiedziała.

Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz