fbpx

91-latka Anezka Kasparkova, malarka ludowa z Czech, swoimi obrazami rozsławiła małą wioskę

Pasją Anezki Kasparkovej jest malowanie. Seniorka całe życie marzyła o realizacji swojego hobby. Niestety na pasję, ze względu na ciężką pracę w domu i na roli, wciąż brakowało czasu. Swoje pragnienia Anezka Kasparkova musiała odłożyć na później.

Seniorka ozdabia domy już ponad 30 lat. Pasję zaczęła realizować, kiedy przeszła na zasłużoną emeryturę. Na początku Anezka Kasparkova zaczęła pobierać lekcje rysunku. Uczyła się od innej ludowej artystki.

Zrobiła to bardzo skutecznie, co widać na murach domów w Louce, które służą jej za płótno malarskie. Kasparkova maluje na ścianach rustykalne motywy roślinne. Seniorka do malowania używa ultramaryny (farba o intensywnym, niebieskim kolorze), która na białym tle tworzy obłędny efekt. Jak podaje portal Konbini, seniorka nieprzypadkowo używa niebieskiej barwy. Jak  sama mówi – To kolor, który świadczy o bogactwie. Robi wrażenie. Moje malowidła mogą się utrzymać nawet przez dwa lata, a nawet dłużej.

Prace Kasparkovej zachwycają pięknem, żywymi barwami i dopracowanymi detalami. 91-latka pozostaje skromną i jak sama przyznaje, nie uważa się za artystkę.

91-letnia seniorka udowadnia, że na spełnienie swoich marzeń nigdy nie jest za późno!

 

 

Czytaj więcej na: kobieta.gazeta.pl

Dodaj komentarz