fbpx

Pani Anna Zagórowska z Gabonia świętowała swoje 100 urodziny!

W Gaboniu, niewielkiej miejscowości w Polsce, odbyła się niezwykłą uroczystość. Miejscowa mieszkanka, pani Anna Zagórowska, obchodziła swoje setne urodziny. Mimo podeszłego wieku, pani Anna nadal z entuzjazmem oddaje się swoim pasjom: pielęgnowaniu ogrodu i zbieraniu grzybów — informuje portal starosadeckie.info.

Widok tortu urodzinowego z liczbą 100 nie zdarz się zbyt często. Podczas uroczystości goście z zachwytem patrzyli na stulatkę, która z werwą zdmuchnęła świeczkę, uśmiechnięta i otoczona gronem bliskich. Pani Anna urodziła się 9 grudnia 1923 roku w Gaboniu-Praczce, gdzie mieszka od urodzenia. Choć w 2001 roku zmarł jej mąż i nie mieli własnych dzieci, pani Anna otoczona jest liczną „przyszywaną” rodziną, którą zna doskonale.

Recepta na długowieczność

Na pytanie o sekret długiego i zdrowego życia, pani Anna odpowiada, że jej receptą jest miłość do pracy w ogrodzie. Jeszcze tej jesieni aktywnie pracowała w ogródku i chodziła na grzyby. Zima to dla niej mniej aktywny okres, który spędza często przed telewizorem, choć nie jest fanką żadnego konkretnego programu. Unika lekarzy i czyta bez okularów. Ciekawostką jest fakt, że ponad 12 lat temu, podczas wizyty w szpitalu, lekarze byli zdziwieni, że nie ma jej w systemie zdrowia – pani Anna rzadko korzystała z opieki medycznej.

Urodzinowe życzenia

Podczas uroczystości, pani Anna otrzymała życzenia od licznych gości, w tym od członków rodziny oraz przedstawicieli instytucji samorządowych i rządowych. Osobiście złożył jej życzenia burmistrz Jacek Lelek oraz Alfreda Wastag, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Sączu. Listy gratulacyjne przyszły również od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity.

Pragniemy przekazać pani Annie najserdeczniejsze życzenia zdrowia i sił. Wyrażamy nasz głęboki szacunek, podziw i uznania dla tej niezwykłej jubilatki, która nadal z pasją i energią angażuje się w życie swojej społeczności.

Źródło: starosadeckie.info

Dodaj komentarz