fbpx

Prof. Jan Lubiński w gronie najlepszych naukowców świata

Profesor Jan Lubiński, znacząca postać w świecie nauki, osiągnął znaczący sukces w prestiżowym międzynarodowym rankingu Top Medicine Scientists, plasując się wysoko wśród wybitnych naukowców. W rankingu, który oceniał niemal 66 tysięcy badaczy z dziedziny medycyny na podstawie danych z Google Scholar i Microsoft Academic Graph, znalazł się na drugim miejscu wśród Polaków i 2949. na świecie. Jego wybitne dokonania zostały docenione nagrodą OMNIA PRO INFIRMIS 2023 w konkursie „Wizjonerzy Zdrowia”, gdzie został uhonorowany podczas konferencji.

Profesor Lubiński podkreśla, że do osiągnięcia sukcesu naukowego przyczynia się wiele czynników, ale decydującą rolę odgrywa ciężka praca i kreatywność. Wskazuje na znaczenie innowacyjności, szczególnie w kontekście prowadzenia badań o niskim nakładzie finansowym, oraz na korzyści wynikające z międzynarodowej współpracy.

Zawsze lubiłem studiować w sposób pogłębiony, przywiązywałem wagę do projektów, w których coś budowałem, tworzyłem. To jest cecha, której wystarczająco się nie docenia. Bardzo szybko zrozumiałem, że jeśli chcę prowadzić badania w Polsce, muszą one być niskonakładowe, opierać się na dobrym pomyśle i dobrej organizacji oraz mieć charakter wdrożeniowy. Zajmowałem się jako patolog diagnostyką nowotworów, cały czas szukałem nowych rozwiązań. W drugiej połowie lat 80. ub. wieku zrozumiałem, że ogromną szansą jest genetyka. I to się potwierdziło. Kolejna ważna kwestia to współpraca międzynarodowa. Udało nam się stworzyć w Szczecinie ośrodek, który jest rozpoznawany poza granicami naszego kraju. Dziś przyjeżdżają do nas naukowcy z całego świata, by szukać swojej szansy – mówi prof. Jan Lubiński.

Profesor Lubiński pełni również funkcję kierownika Zakładu Genetyki i Patomorfologii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym oraz kieruje Międzynarodowym Centrum Nowotworów Dziedzicznych.

One thought on “Prof. Jan Lubiński w gronie najlepszych naukowców świata

  • 14 grudnia 2023 at 00:47
    Permalink

    14 999 999 ludzi; ja nie obserwuję.

    Reply

Dodaj komentarz