fbpx

Nowy Sącz szuka osób „niewierzących w koronawirusa”. Do pomocy przy chorych w Ośrodku Pomocy Społecznej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu szuka nietypowych wolontariuszy, którzy bez strachu zdecydują się pomagać niemal setce osób, z potwierdzonym COVID-19. Oferta skierowana jest przede wszystkim dla zwolenników teorii, która głosi że koronawirus nie istnieje.

Epidemii SARC-CoV-2 od samego początku towarzyszą teorie spiskowe. Począwszy od poglądów głoszących, że że choroba została stworzona w laboratoriach, po głosy, że wirus tak na prawdę istnieje tylko w mediach. Z biegiem czasu pojawiały się kolejne rewelacje, i tak koronawirus miał być wcieleniem przygotowanego przez Billa Gatesa planu depopulacji ludności, bądź też objawy i śmierć miały być wywoływane przez sieć 5G.

Podobne opinie cieszą się dużą popularnością również w naszych rodzimych kręgach. Coraz częściej słyszy się od osób „czerpiących informacje z niezależnych źródeł”, że przecież nie znają nikogo, kto by zachorował albo zmarł, więc epidemia jest wielkim medialnym oszustwem. Jeśli znacie kogoś, kto tak myśli, przekażcie mu apel MOPS-a z Nowego Sącza. Ośrodek szuka wolontariuszy, którzy pomogą chorym na COVID-19 mieszkańcom, dla swojej wygody nie musząc nosić masek ani kombinezonów ochronnych.

W Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Nowym Sączu odkryto ognisko koronawirusa. Jak poinformowała dyrektorka ośródka Luiza Piątkiewicz, sytuacja jest bardzo poważna.

Według oststnich danych, liczba osób z potwierdzonym wynikiem to szesnastu pracowników DPS i siedemdziesięcioro mieszkańców. Zakażeni mieszkańcy zostali odizolowani od osób zdrowych i poddani izolacji w jednym z budynków, a część osób z pozytywnym wynikiem objętych jest izolacją domową.

Siostra Tymoteusza z zakonu dominikanek, która pomaga walczyć z epidemią w sąsiednim DPS-ie,  w nietypowy sposób zaapelowała o pomoc przy opiece nad pensjonariuszami ośrodka. Według niej najlepiej do tej pracy nadawałaby się osoby, które nie wierzą w istnienie koronawirusa. Zakonnica w swoim wpisie poinformowała również, że osoby takie nie musiały by nosić środków ochrony przed czymś, co według nich nie istnieje, dzięki temu ich pomoc byłaby bardziej efektywna.

Osoby, które się zgłoszą i będą mieć kontakt z chorymi bez noszenia środków ochronnych muszą mieć świadomość, że po pierwszym spotkaniu same zostaną skierowane na kwarantannę.

Źródło: sadeczanin.info, facebook

Dodaj komentarz